9.5 C
Alba Iulia
Субота, 31 Липня, 2021

В Україні затвердили концепцію науково-технічної космічної програми на 2018-2022 роки

 • Уряд затвердив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2018-2022 роки

  Проект відповідного розпорядження Кабінету міністрів схвалений на засіданні уряду в середу за процедурою без обговорення, передає Інтерфакс-Україна.

  Відповідно до розпорядження, Державне космічне агентство України (ДКАУ) спільно з іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади доручено розробити та подати в установленому порядку на розгляд уряду проект загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2018-2022 роки.

  Концепція закріплює метою національної космічної програми на 2018-2022 роки підвищення ефективності використання наявного космічного потенціалу для вирішення актуальних завдань, в тому числі, соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового розвитку суспільства , а також забезпечення інтересів держави в сфері національної безпеки і оборони.

  Заходи космічної програми включають, серед іншого: створення і експлуатацію космічних апаратів (КА) для отримання на системній основі даних від вітчизняної системи космічного моніторингу; створення національної системи геоінформаційного забезпечення та моніторингу як частини європейської програми Copernicus і міжнародної системи GEOS; створення КА і забезпечення експлуатації цифрової супутникової телекомунікаційної системи; розвиток внутрішнього ринку космічних інформаційних послуг в сфері ДЗЗ, навігаційних послуг; трансфер технологій ракетно-космічної галузі в інші галузі економіки; надання даних космічного моніторингу від зарубіжних комерційних КА ДЗЗ.

  У числі заходів нової держпрограми також створення вітчизняних систем ДЗЗ “Січ-2-1” (2020 рік), “Січ-2-2” (2021), “Січ-2М” (2024), а також нових КА “Либідь-2 “, “Аерозоль”, “Січ-3-0”.

  Крім того, нова космічна програма закріплює завдання по створенню перспективної ракетно-космічної техніки, в тому числі в рамках міжнародного співробітництва з приватними компаніями; поглиблення співпраці з Європейським космічним агентством (ESA).

  У числі завдань космічної галузі на 2018-2022 роки, закріплених нових програмним документом, також підвищення рівня обороноздатності держави та нацбезпеки шляхом виконання держзамовлення.

  Орієнтовний обсяг фінансування загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2018-2022 роки оцінюється в близько 25 млрд грн, включаючи кошти держбюджету та інших джерел.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий...

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів типу Island.

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Турецький виробник буде встановлювати українські двигуни на всі нові моделі безпілотників Bayraktar

  Турецька компанія Baykar Makina у виробництві безпілотних літальних апаратів (БПЛА) використовує українські двигуни. Зараз вони застосовуються на дронах нового покоління Аkıncı, надалі...

  В Україні розробили та виготовили першу промислову систему накопичення енергії

  У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні.Потужність системи накопичення становитиме...

  У Миколаївській області будують найбільшу в Європі ферму з вирощування креветок

  ТОВ "Акваферма "Тилігул", в селі Ташине Миколаївської області, має намір у жовтні 2021 року завершити будівництво найбільшого в Європі підприємства повного циклу...

  Бельгія передасть Україні дослідницьке судно для моніторингу Чорного та Азовського морів

  Україна отримає від Бельгії дослідницьке судно для моніторингу та проведення досліджень у Чорному та Азовському морі.Про це повідомили...

  Turkish Airlines збільшує частоту польотів одразу до п’яти міст України

  Авіакомпанія Turkish Airlines на початку серпня збільшить частоту польотів відразу до п'яти міст України, у тому числі й в столичний аеропорт Бориспіль.

  Зараз читають

  В Україні розробили та виготовили першу промислову систему накопичення енергії

  У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні.

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень...

  Україна і Туреччина підписали рамкову угоду про будівництво двох корветів

  Україна підписала з Туреччиною рамкову угоду про будівництво двох корветів класу Ada для потреб Військово-морських сил ЗС...

  «Артем» провів випробування боєприпасів калібру 155-мм (фото)

  ДАХК «Артем», який входить до складу ДК «Укроборонпром» випробував власний боєприпас калібру 155 мм.