9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

В Україні запустили в роботу супутникову систему виявлення лісових пожеж

Розпочала роботу українська супутникова система раннього виявлення лісових пожеж.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Голова Державного космічного агентства України (ДКАУ) Володимир Тафтай на своїй сторінці у Facebook повідомив, що в Україні ввели в експлуатацію супутникову систему раннього виявлення лісових пожеж.

Супутникова система почала свою роботу у травні 2021 року.

“Американські КА (ред. космічні апарати) – Suomi NPP та JPSS-1 – фотографують територію України 14 разів на добу. І якщо (як тільки) виявляють так звану «теплову аномалію» – тобто пожежу – спрацьовує алгоритм раннього сповіщення”, – розповідає про роботу системи Володимир Тафтай.

blank
Супутниковий знімок лісової пожежі. Фото: Facebook/Володимир Тафтай

“Ми приймаємо інформацію у Національний центр управління та випробувань космічних засобів, обробляємо її, наносимо точні координати на карту”, – написав Тафтай.

За словами голови ДКАУ, керівники найближчих ОТГ, лісники та рятувальники вже за 30 хвилин після фіксації пожежі супутником матимуть детальні дані про загоряння, карту та зможуть почати гасіння на початкових стадіях, вберегти людські життя, майно, тварин та, власне, десятки тисяч гектарів лісу.

У повідомлені стверджується, що точність даних які отримуються сягає 90%, що є дуже високим показником. Система працює 24/7/365.

Зараз до системи підключено 14 областей України, переважно це південні, північні та західні.

Державне космічне агентство планує підключити до системи решту регіонів нашої країни на початку 2022 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають