9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Травня, 2022

В Україні створюють лабораторію для натурних випробувань іонно-плазмових двигунів

У Харкові почали створювати нову лабораторію, яка буде здатна відтворити умови космосу та дозволить проводити натурні випробування окремих елементів космічних апаратів.

Зокрема, як повідомив голова правління АТ “ФЕД” Віктор Попов в інтерв’ю “Укрінформ“, в цій лабораторії збираються випробувати нові українські іонно-плазмові двигуни, передає Національний Промисловий Портал.

За словами Віктора Попова, такі випробування вкрай необхідні, оскільки вимоги до цих виробів дуже великі. Гарантія повинна складати 15 років безвідмовної роботи у космосі.

“Вся проблема в тому, що в Україні немає необхідної випробувальної бази. Зробити таку лабораторію коштує близько 10-12 млн євро. Ми активно працюємо з Ахеном у Рейні-Вестфалії, і німецькі партнери готові надати свою базу. Але нам таки хочеться випробовувати цю продукцію не за кордоном, не на очах у чужих людей, а в Україні. Тому ми вирішили створювати базу в ХАІ”, – розповів очільник “ФЕД”.

Він повідомив, що основою для подібних експериментів має бути спеціальна вакуумна камера, в якій відтворюються умови відкритого космосу. Подібні випробування неможливі в маленькій камері, яка вже є в ХАІ та за допомогою яких проводились попередні випробування.

blank

ХАІ у своєму “запаснику” вдалося знайти радянську камеру об’ємом у 10 кубів для створення високого вакууму, яку завезли до Харкова ще у 1965 році й так і не використали. Фахівці ХАІ змогли цю камеру відновити та запустити в роботу.

“Разом зі співробітниками кафедри ми її упорядкували й вже запустили. Отримали вакуум, запалили двигун. Все чудово працює”, – відзначив Віктор Попов.

Наступним етапом має стати встановлення додаткової контрольно-вимірювальної апаратури.

“Над цим зараз працюємо, щоб довести, що двигун відповідає всім вимогам, які ставлять замовники космічної продукції. Я думаю, що з часом ми свою нішу займемо. Доведемо це до кінця”, – наголосив голова правління АТ “ФЕД”.

Нагадаємо, у березні минулого року ми повідомляли, що харківська “ФЕД” готується до укладання перших контрактів на виробництво іонно-плазмових двигунів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають