9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 5 Грудня, 2022

В Україні оновили порядок і правила страхування космічної діяльності

Уряд України відповідно до міжнародних норм оновив порядок і правила страхування космічної діяльності.

Проект підготовленої Державним космічним агентством України (ДКАУ) відповідної постанови Кабміну “Про внесення змін до порядків і правил обов’язкового страхування, затверджених постановою уряду №1033 від 10 листопада 2010 року” схвалено на засіданні уряду в середу за процедурою без обговорення.

Як випливає з наявного в розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна” з пояснювальною запискою до проекту документа, практика застосування чинних в Україні правил у сфері страхування космічної діяльності свідчить про складнощі у випадках, коли в страхуванні беруть участь іноземні страховики, що здійснюють страхування за загальноприйнятною міжнародною формою страхового поліса. У зв’язку з цим значна частина відповідальності страховиків із обов’язкового космічного страхування, як правило, розміщується на міжнародному страховому ринку. Ця обставина вимагає адаптації норм українського законодавства в сфері страхування космічної діяльності до міжнародних. Крім того, оновлений порядок враховує досвід страхування КА “Січ-2” і РН “Циклон-4”, уточнюється в пояснювальній записці.

За оцінками ДКАУ, затвердження оновленого порядку страхування космічної діяльності покликане поліпшити правові умови фінансової захисту космічної галузі України при здійсненні обов’язкового страхування в сфері космічної діяльності.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають