9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

В Україні мають намір скасувати обмеження на діяльність приватних космічних компаній

 • У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, який передбачає скасування діючих обмежень для приватних компаній космічного сектору.

  Відповідний проект закону №9219, поданий народним депутатом Андрієм Тетеруком (Народний фронт), зареєстрований у парламенті 18 жовтня, передає Новое время.

  Так, пропонується змінити єдину діючу на сьогодні ст.4 закону Про підприємництво від 1991 року, якою обумовлюються обмеження на діяльність, пов’язану з розробкою, виробництвом, експлуатацією ракет-носіїв (РН), включаючи їх запуски з будь-якою метою, для компаній недержавного сектора.

  Згідно з пояснювальною запискою до документа, очікується, що прийняття закону забезпечить створення в Україні конкурентного середовища для розвитку, поряд з державним сектором, підприємств приватної власності, а також відкриє нові можливості для використання інструментів державно-приватного партнерства та залучення інвестицій у космічну галузь.

  Зазначимо, що згідно з прогнозами Bank of America Merrill Lynch, обсяг ринку космічних послуг зросте до 2045 року до $2,7 трлн.

  Згідно з даними інвестбанку огляду To Infinity and Beyond – Global Space Primer, основною рушійною силою нової космічної гонки залишаться інтереси оборонного комплексу, однак для Космічного століття 2.0 будуть характерні і інші чинники: інновації приватних компаній, комерційна діяльність, залучення нових країн, зниження вартості космічних запусків.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Зараз читають

  Українська компанія представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети

  Компанія «Темп-3000» на виставці «Зброя та безпека 2021» представила оновлені захисні плити та плаваючі бронежилети.

  «Темп-3000» представив нові захисні шоломи (фото)

  НВП «Темп-3000» на виставці «Зброя та безпека 2021» представило захисні шоломи 4-х розмірів (S, М, L та...

  “Укрзалізниця” в II кварталі збільшила середньодобове завантаження вагонів до 730 тисяч тонн

  "Укрзалізниця" продовжує нарощувати показники вантажної роботи. Так, у другому кварталі 2021 року в середньому завантажувалося понад 730,5...

  Річкові вантажоперевезення Дніпром за перше півріччя зросли на 64%

  Річкою Дніпро за перше півріччя 2021 року було перевезено 5,4 мільйона тонн вантажів, що на 63,9% або...