9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

В Україні мають намір скасувати обмеження на діяльність приватних космічних компаній

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, який передбачає скасування діючих обмежень для приватних компаній космічного сектору.

Відповідний проект закону №9219, поданий народним депутатом Андрієм Тетеруком (Народний фронт), зареєстрований у парламенті 18 жовтня, передає Новое время.

Так, пропонується змінити єдину діючу на сьогодні ст.4 закону Про підприємництво від 1991 року, якою обумовлюються обмеження на діяльність, пов’язану з розробкою, виробництвом, експлуатацією ракет-носіїв (РН), включаючи їх запуски з будь-якою метою, для компаній недержавного сектора.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, очікується, що прийняття закону забезпечить створення в Україні конкурентного середовища для розвитку, поряд з державним сектором, підприємств приватної власності, а також відкриє нові можливості для використання інструментів державно-приватного партнерства та залучення інвестицій у космічну галузь.

Зазначимо, що згідно з прогнозами Bank of America Merrill Lynch, обсяг ринку космічних послуг зросте до 2045 року до $2,7 трлн.

Згідно з даними інвестбанку огляду To Infinity and Beyond – Global Space Primer, основною рушійною силою нової космічної гонки залишаться інтереси оборонного комплексу, однак для Космічного століття 2.0 будуть характерні і інші чинники: інновації приватних компаній, комерційна діяльність, залучення нових країн, зниження вартості космічних запусків.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають