9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 7 Лютого, 2023

В Канаді збудують космодром для ракети “Циклон-4М”

blankКомпанія MLS планує надавати послуги з доставки корисних вантажів вагою до 5000 кг на низьку навколоземну орбіту на висоту 600 км. Очікувана вартість пуску – 45 млн. дол. За ті ж кошти планується послуга з доставки вантажів до 3350 кг на сонячно-синхронну орбіту ( 600-800 км). 

У канадській Новій Шотландї зареєстрували компанію з українськими та американськими коріннями “Maritime Launch Services”. Виконавчим директором компанії є Джон Ізелла, який має 35-річний досвід інженера та бізнесмена в космічній галузі. Відомо, що він жив та працював в Україні. І досі співпрацює з КБ “Південне”, яке є ключовим учасником нового космічного проекту. Ізелла нині в Канаді, де провів 26 робочих зустрічей з місцевою та федеральною владою. Повідомляє Національний промисловий портал.

КБ “Південне” та завод “Південмаш” створять для MLS нову ракету – “Циклон-4М”. Розгінний блок та головний обтікач залишаться від “Циклона-4”. Перша ступінь буде від сімейства ракет “Зеніт”. Таким чином, MLS орієнтується на доставку вантажів середнього класу.

За словами, Ізелли їх бізнес-план дуже консервативний. І якщо інвестори не погодяться з ним, вони просто відмовляться від Нової Шотландії та шукатимуть іншу локацію.

Серед конкурентів у середньому класі MSL бачить російську Ангару та індійську PSLV (Polar Satellite Launch Vehicle).

Вартість запуску проекту Ізелла оцінює в 110 млн. дол.

Рішення щодо практичного втілення проекту буде ухвалено в середині березня.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають