9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

У 2017 році об’єми виробництва космічної галузі України зросли на 33%

Зростання обсягів виробництва підприємств космічної галузі України за підсумками 2017 р складе 30-33%, за даними Державного космічного агентства України.

Підприємства ДКАУ взяли участь в запуску 5 ракет-носіїв по всьому світу. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Мінпром.

Зокрема, 3 запуски для іноземних замовників зроблені у співпраці з Європейським космічним агентством (ракета-носій Vega), 1 – в рамках контракту з NASA (ракета Antares) і ще 1 – в рамках міжнародного проекту Росії, України та США Наземний старт (Зеніт-3SLБФ).

В кооперації з Європейським космічним агентством за участю КБ “Південне” і ВО “Південмаш”, які розробили двигун для IV ступеня РН Vega, виведені на орбіту супутник Sentinel-2B глобальної європейської системи дистанційного зондування Землі Copernicus, італійський розвідувальний супутник OPTSAT-3000, франко-ізраільський супутник Venμs, а також марокканський супутник Mohammed VI.

Ракета-носій Antares, перша ступінь розроблена КБ “Південне” і виготовлена ​​на ДП “Південмаш” (в кооперації з українськими підприємствами “Хартрон-АРКОС”, “Хартрон-ЮКОМ”, “ЧеЗаРа”, “Рапід”) була задіяна в проекті NASA щодо забезпечення комерційних постачальницьких послуг міжнародної космічної станції.

РН “Зеніт-3SLБФ”, спроектована КБ “Південне”, I й II ступені якої зроблені ПО “Південмаш”, вивела на навколоземну орбіту ангольський супутник зв’язку Angosat. Крім того, на другу половину 2018 року вже заплановано запуск за допомогою “Зеніт-3SLБФ” першого українського супутника зв’язку “Либідь”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають