9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

Український супутник “Січ-2-1” має бути запущений у космос до кінця року

У понеділок, 1 лютого 2021 року, Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський провів нараду щодо створення українських космічних апаратів дистанційного зондування Землі з високою роздільною здатністю.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Зокрема, під час наради Віцепрем’єр-міністр звернув увагу на прискорення виконання завдання Президента України Володимира Зеленського щодо виведення на навколоземну орбіту космічного апарата дистанційного зондування землі “Січ-2-1” (нова назва 2-30).

“Ми повинні здійснити всі необхідні заходи, щоб це відбулося до кінця 2021 року, року 30-тиріччя Незалежності України. І це цілком реально за умови максимально ефективної роботи й є нагальною необхідністю”, – наголосив Олег Уруський.

blank
Фото: КБ Південне

“Маємо парадоксальну ситуацію: в Україні є значний науково-технічний потенціал і практично все для того, щоб мати власне угруповання космічних апаратів на навколоземній орбіті, однак, на жаль, воно відсутнє. Можна наводити різні причини з цього приводу, проте ситуацію потрібно змінювати”, – додав Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України.

Нагадаємо, український супутник збирається в дніпровському КБ вже не один рік. Так, ще у 2019 році пресслужба КБ “Південне” повідомила про завершення збирання льотного зразка цього космічного апарата та початок його випробувань.

Своєю чергою, наприкінці минулого року “Південне” повідомило про плани запуску супутника у 2021 році.

“Продовжуються радіотехнічні випробування космічного апарата дистанційного зондування землі “Січ-2-1″. Державне космічне агентство України планує забезпечити запуск супутника в наступному році”, – повідомили в підсумковому відеоогляді досягнень КБ “Південне” – “Події та факти 2020”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають