9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 27 Листопада, 2022

Вітчизняний стартап Lunar Research Service запустить на орбіту перший в Україні приватний малий супутник

Перший український приватний кубсат виведе на орбіту німецька ракетобудівна компанія Rocket Factory Augsburg AG (RFA). Місія запланована на кінець 2022 року з норвезького космопорту Андоя, і для обох учасників стане першою.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на dev.ua.

Супутник належить українському стартапу Lunar Research Service. Його співзасновник, Дмитро Хмара, має досвід створення навчальних супутників у складі команди MySat UA і займається тестуванням космічного обладнання в умовах стратосфери, а тепер хоче перейти до більш серйозних проєктів. Компанія позиціює свій супутник як перший приватний український кубсат.

В ході місії LRS збирається тестувати системи комунікації й відстиковки власної розробки. Невідомо чи буде супутник займатися ще чимось на орбіті.

RFA є «донькою» німецького виробника супутників OHB Systems і з 2018 року займається створенням 3-х ступеневої ракети з багаторазовим першим ступенем, здатної виводити на низькі орбіти корисне навантаження до 1300 кг. Компанія ставить перед собою завдання забезпечити щотижневий запуск на орбіту космічних апаратів з вартістю кожного пуску не вище $3 млн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають