9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Український радіотелескоп РТ-32 пройшов черговий етап модернізації

Науково-виробниче підприємство (НВП) «Сатурн» відзвітувало про виконання робіт з модернізації радіотелескопу РТ-32.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

23 грудня 2021 року комісія у складі представників Національного центру управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ), Київського ПГЗ, ДКА заслухала звіт про виконання 3-го етапу контракту 2021 року з модернізації радіотелескопу РТ-32, що в місті Золочів Львівської області.

«Головний конструктор підприємства «Сатурн» Володимир Чміль доповідав про проведені роботи у нинішньому році. Він, зокрема, сказав, що вирішено питання передачі замовнику  інформації  зі швидкістю до 10 Гігабіт в секунду та виготовлені необхідні блоки  Х-діапазону, які будуть  змонтовані і запущені  у першому півріччі  наступного року», – йдеться у повідомленні на сайті центру.

Над модернізацією РТ-32, окрім НВП «Сатурн», працювали: Інститут радіофізики та електроніки імені О.Я.Усикова НАНУ, Радіоастрономічний інститут НАНУ, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя.

Під час доповіді, заступник начальника НЦУВКЗ з розвитку та випробування Анатолій Поіхало зазначив, що радіотелескоп РТ-32 дає можливість фахівцям Радіоастрономічного інституту проводити необхідні  фундаментальні наукові дослідження Всесвіту.

Національна академія наук України визнала РТ-32 серед десяти найбільших наукових досягнень минулого року.

Роботи над модернізацією радіотелескопу РТ-32 планується завершити до кінця наступного року.

«Хочеться сподіватися, що нам не завадить та ситуація, що склалася на підприємстві», – сказав голова правління НВП «Сатурн» Владислав Чміль.

blank
Фото: mapio.net

«Усі виконані цьогоріч роботи Науково-виробничим підприємством «Сатурн» комісія прийняла. 3-х діапазонний радіотелескоп РТ-32 працює, виконуючи завдання Національного центру управління та випробувань космічних засобів, Державного космічного агентства та НАНУ, досліджуючи Всесвіт», – підсумували у НЦУВКЗ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають