9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Січня, 2021

Українські підприємства та установи космічної галузі збільшили обсяги виробництва і реалізації продукції за перший квартал 2018 року

 • 31 травня 2018 року в конференц-залі ПрАТ “ЕЛМІ3” відбулося засідання Колегії Державного космічного агентства України під головуванням Голови Павла Дегтяренка, в ході якої підведено підсумки роботи підприємств та установ космічної галузі за І квартал 2018 року та визначено пріоритетні напрямки роботи на майбутній період.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ДКА України.

  Голова відзначив, що результати діяльності підприємств галузі за підсумками роботи у І кварталі 2018 року залишаються позитивними для галузі в частині зростання обсягів виробництва і реалізації продукції. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги виробництва товарної продукції зросли на 12,7 %, а обсяги реалізації продукції зросли на 12,3 %.

  Підприємствами галузі вироблено товарної продукції на суму понад 888,4 млн. грн. та реалізовано товарної продукції на суму понад 892,6 млн. грн. Загальний обсяг валової продукції складає понад 1,462 млрд. грн.

  Зростання обсягів виробництва і реалізації продукції за підсумками звітного періоду спостерігається :

  • ДП «КБ «Південне» на 19,1%;
  • ДП «ВО «ПМЗ імені О.М. Макарова» – на 2,1% та на 2,8% відповідно;
  • ДП «НВО «ПХЗ» – на 67,0% та 67,2% відповідно;
  • ДП «ВО «Київприлад» – 40,6% та 4,1% відповідно;
  • ДП НДІТІП – на 17,1%;
  • ДП «Укркосмос» – на 54,4%;
  • ПАТ «ХАРТРОН» на 40,0% та 73,8% відповідно;
  • ДП «ДПІ» – в 24,4 рази;
  • ДНВП «Об’єднання «Комунар» – відбулося зростання обсягів виробництва на 8,6%, при цьому обсяг реалізованої продукції скоротився на 12,6%.

  Слід відмітити зростання обсягів виробництва валової продукції в рамках державного замовлення у І кварталі 2018 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року – на 21,2% (до 52,2 млн. грн.). В рамках держзамовлення у зазначеному періоді працювали 2 підприємства – ДП «НВО «ПЗХ» та ДП «Укркосмос».

  Обсяг експорту до країн ЄС, США та інших складають 241 839,0 млн. грн., що становить 84,7% від загальної суми експорту продукції.

  Прибутковою в звітному періоді була діяльність 7 підприємств, а саме:

  • ДП «НВО «ПХЗ» (33,660 млн. грн.);
  • ПАТ «ХАРТРОН» (626,0 тис. грн.);
  • ДП «ВО «ПМЗ імені О.М. Макарова» (104,0 тис. грн.);
  • ДП НДТІП (106,0 тис. грн.);
  • ДП «ДПІ» (104,0 тис. грн.);
  • ВО «Київприлад» (9,0 тис.грн.);
  • ДП «Укркосмос» (5,0 тис. грн.).

  Найбільша рентабельність реалізованої продукції на ДП «НВО «ПХЗ» (+41,3%), ПАТ «ХАРТРОН» (+4,57%), ДП «КБ «Південне імені М.К. Янгеля» (+1,23%), ДП НДТІП (+0,62%), ДП «ДПІ» (+0,86%).

  За підсумками І кварталу до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів 479,072 млн. грн., в тому числі до бюджету – 360,079 млн. грн.

  Середньооблікова чисельність штатних працівників галузі станом на 01 квітня 2018 року становить 18 188 осіб, що на 459 осіб (тобто 2,5%) менше, ніж на початок року.

  Основною причиною скорочення чисельності залишається відносно невелика заробітна плата внаслідок недозавантаженості підприємств та перехід деяких з них на скорочений робочий тиждень або інші форми оптимізації витрат на оплату праці.

  Номінальна середньомісячна заробітна плата по галузі зросла по відношенню до початку року на 6,5% і складає 8249,7 грн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Одесі починають закупівлі електробусів особливо великої місткості

  Перший проєкт закупівлі електробусів в Одесі було розглянуто та схвалено сьогодні, 26 січня, на засіданні депутатської комісії...

  Україна закуповуватиме напряму в НАТО цілу низку військового обладнання

  У 2021 році безпосередньо в НАТО Україна закуповуватиме снайперські гвинтівки, машини розмінування, парашутні та радарні системи. Передає Національний Промисловий Портал з...

  Індія замовила в Україні комплектуючі до авіаційних ракет на $8 мільйонів

  Україна поставить Індії запасні частини для авіаційних ракет Р-27 класу «повітря-повітря».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Завод «Маяк» розробив високоточні верстати для власних виробничих потреб

  ПАТ «Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розробив два високоточних верстати серії Mayak Weapons, для використання у виробничому процесі заводу.

  «Аеророзвідку» реорганізують у частину Об’єднаних сил та науковий підрозділ

  Центром впровадження та супроводження автоматизованих систем оперативного (бойового) управління А2724 «Аеророзвідка» реорганізовують.Про це повідомила пресслужба частини на сторінці у Facebook. Передає Національний...

  В Україні готують проєкт наукового парку для інноваційного підприємництва та комерціалізації розробок

  Науковий парк «Академ.Сіті» створить середовище для інноваційного підприємництва та комерціалізації наукових розробок.Про цю ініціативу НАН України її Президент...

  Флот “Нібулону” торік збільшив перевезення вантажів на 9%

  Флот компанії "Нібулон", одного з найбільших агроекспортерів України, в період навігації 2020 року перевіз рекордні 4,14 мільйона тонн вантажів, перевищивши показник 2019...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19 мм загальною вартістю 104 680...

  Зараз читають

  Уряд виділив майже півтора мільярда гривень на будівництво аеропорту в Дніпрі

  Для будівництва нового аеропорту в Дніпрі уряд виділив 1 мільярд 400 мільйонів гривень на нинішній рік.

  Українські ракети запускатимуть з австралійського космодрому

  Державне космічне агентство України уклало меморандум про взаєморозуміння з австралійською компанією CosmoVision. Угодою передбачено початок співпраці щодо запусків...

  28 зі 137 підприємств «Укроборонпрому» генерують 98% виручки

  28 підприємств Державного концерну «Укроборонпром» зі 137 генерують 98% всієї виручки.Про це в...

  КБ «ЛУЧ» розробляє зенітно-ракетний комплекс в інтересах іноземного замовника

  Державне київське конструкторське бюро «ЛУЧ» розробляє зенітно-ракетний комплекс ближньої дії для іноземного замовника.