9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Січня, 2021

Україна використовуватиме закордонні супутники для зондування землі у радіусі 2500 кілометрів

 • Національний центр управління та випробування космічних засобів (НЦУВКЗ) оголосив тендер з надання ресурсу супутників дистанційного зондування землі надвисокої розрізненості.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Український мілітарний портал.

  Згідно умов тендеру, передбачається закупити у іноземного виконавця 450 умовних одиниць бортового ресурсу супутників за 30,5 мільйонів гривень.

  НЦУВКЗ

  НЦУВКЗ – це структура, що входить у склад Державного космічного агентства України (ДКАУ).  НЦУВКЗ займається управлінням космічними апаратами, та наземною інфраструктурою для їх обслуговування.

  Основну частину співробітників центру складають військовослужбовці ДКАУ,  так як більшість задач центр виконує в інтересах оборони.

  Тендер на закупівлю ресурсу супутників –  означає комерційне використання іноземних супутників для проведення дистанційного зондування землі (ДЗЗ).

  Зважаючи на те, що наша країна четвертий рік веде війну, можна припустити, що дистанційне зондування землі (космічна зйомка), буде проводитись в інтересах оборони.

  Використовуючи іноземні супутники ДЗЗ, НЦУВКЗ проводить багатоспектральну зйомку ділянок місцевості, яка цікавить відповідні органи державного управління. І самостійно обробляє  отримані знімки.

  Така схема вже декілька років використовується ДКАУ для ведення космічної розвідки, так як власних супутників ДЗЗ Україна поки що не має.

  Як можна побачити в технічному завданні до тендеру –  зйомка поверхні землі буде проведена в радіусі 2500 км від приймальної станції НЦУВКЗ (в Хмельницькій області) – в цю зону потрапляють окуповані території Криму та Донбасу, а також європейська територія Росії.

  2500 кілометрова зона навколо України

  Також, як вказано в умовах  – за окремою домовленістю з виконавцем, буде проведена зйомка окремих місцевостей і за межами цієї зони.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “ArcelorMittal Кривий Ріг” за три роки відновив 40 локомотивів

  "ArcelorMittal Кривий Ріг" у 2018-2020 роках відновив 40 своїх тепловозів, в тому числі з заміною двигунів і...

  Літак Ан-178 для Перу очікує вітчизняні двигуни та імпортні комплектуючі

  Транспортний літак Ан-178, що наразі будується на ДП «Антонов» для поліції Перу очікує двигуни та імпортні комплектуючі.Про це...

  Міноборони очікує на проведення випробувань САУ “Богдана” вже найближчим часом

  Міноборони запропонувало "Краматорському заводу важкого верстатобудування" розпочати випробування колісної САУ "Богдана" вже найближчим часом.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence...

  «Мотор Січ» створить морську версію гелікоптера на базі Мі-2

  Акціонерне товариство «Мотор Січ» переробить гелікоптер Мі-2 у морську версію на замовлення Міноборони України.Про це написало видання Defense Express з...

  Катери «Слов’янськ» та «Старобільськ» отримають американські системи озброєння

  Патрульні катери типу Island «Слов’янськ» та «Старобільськ» Військово-морських сил України отримають американське озброєння.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Поліція Полтавщини поповнилася позашляховиками «Renault Duster»

  Автопарк поліції Полтавщини поповнився 12-ма новими службовими автомобілями «Renault Duster».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Керівники...

  “Трансбалктермінал” перевалив рекордний обсяг зернових за рік

  "Трансбалктермінал", що належить агрохолдингу "Кернел" і працює в порту Чорноморськ, у 2019/2020 МР перевалив 6,3 млн тонн зернових вантажів, встановивши таким чином...

  В Одесі починають закупівлі електробусів особливо великої місткості

  Перший проєкт закупівлі електробусів в Одесі було розглянуто та схвалено сьогодні, 26 січня, на засіданні депутатської комісії міської ради з житлово-комунального господарства.

  Зараз читають

  «Мотор Січ» створить морську версію гелікоптера на базі Мі-2

  Акціонерне товариство «Мотор Січ» переробить гелікоптер Мі-2 у морську версію на замовлення Міноборони України.

  Hapag-Lloyd запускає в Україні контейнерні поїзди

  Судноплавна компанія Hapag-Lloyd запускає блок-поїзди в Україні, які курсуватимуть з Одеси до Києва, Дніпра та Харкова.

  В Україні випробовують дрон-камікадзе «Пілум» (відео)

  Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Повітряні сили обирають з трьох типів винищувачів для оновлення парку бойових літаків

  Повітряні Сили Збройних Сил України чекають рішення держави на закупівлю нових винищувачів на заміну наявного авіаційного парку...