9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Україна використовуватиме закордонні супутники для зондування землі у радіусі 2500 кілометрів

Національний центр управління та випробування космічних засобів (НЦУВКЗ) оголосив тендер з надання ресурсу супутників дистанційного зондування землі надвисокої розрізненості.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Український мілітарний портал.

Згідно умов тендеру, передбачається закупити у іноземного виконавця 450 умовних одиниць бортового ресурсу супутників за 30,5 мільйонів гривень.

НЦУВКЗ

НЦУВКЗ – це структура, що входить у склад Державного космічного агентства України (ДКАУ).  НЦУВКЗ займається управлінням космічними апаратами, та наземною інфраструктурою для їх обслуговування.

Основну частину співробітників центру складають військовослужбовці ДКАУ,  так як більшість задач центр виконує в інтересах оборони.

Тендер на закупівлю ресурсу супутників –  означає комерційне використання іноземних супутників для проведення дистанційного зондування землі (ДЗЗ).

Зважаючи на те, що наша країна четвертий рік веде війну, можна припустити, що дистанційне зондування землі (космічна зйомка), буде проводитись в інтересах оборони.

Використовуючи іноземні супутники ДЗЗ, НЦУВКЗ проводить багатоспектральну зйомку ділянок місцевості, яка цікавить відповідні органи державного управління. І самостійно обробляє  отримані знімки.

Така схема вже декілька років використовується ДКАУ для ведення космічної розвідки, так як власних супутників ДЗЗ Україна поки що не має.

Як можна побачити в технічному завданні до тендеру –  зйомка поверхні землі буде проведена в радіусі 2500 км від приймальної станції НЦУВКЗ (в Хмельницькій області) – в цю зону потрапляють окуповані території Криму та Донбасу, а також європейська територія Росії.

2500 кілометрова зона навколо України

Також, як вказано в умовах  – за окремою домовленістю з виконавцем, буде проведена зйомка окремих місцевостей і за межами цієї зони.

Останні новини:

Зараз читають