9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Україна та Польща ведуть переговори про створення нової ракети-носія

Державне підприємство Конструкторське бюро «Південне» імені Янгеля зацікавлене в нарощуванні співпраці з країнами у ЄС в області створення перспективної ракетно-космічної техніки та продовжує переговори з Польщею про співпрацю в створенні нової європейської ракети-носія легкого класу. Про це повідомив гендиректор КБ Олександр Дегтярев.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Аерокосмічний портал.

За його словами, підприємство не бере участі в проєкті створення європейської ракети-носія Ariane 6, але зараз ідеться про «можливості співпраці в галузі створення ракет малого класу», які матимуть попит на світовому ринку пускових послуг.

За словами гендиректора, зараз «Південне» «відпрацьовує плани співпраці з кількома європейськими країнами». Серед потенційних європейських партнерів Дегтярев виділив Польщу, яка раніше висловила інтерес до спільного з Україною створення нової європейської ракети-носія легкого класу. «Діалог іде», — сказав він.

«Поки є теоретична підтримка ESA (Європейське космічне агентство. — Ред.), тому що ми не члени ESA, а тільки розглядаємо цю можливість», — додав він.

Дегтярьов зазначив, що сьогодні КБ залишається експортноорієнтованим підприємством: «У 2018 році в загальному бюджеті підприємства 99% склав експорт», — сказав він, уточнивши: частка експорту в інтересах країн ЄС склала в межах 10%.

«Південне» — провідний науковий центр України, що володіє передовими космічними технологіями, відомий у світі розробник ракетно-космічної техніки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають