9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Грудня, 2022

Україна та Канада домовилися про співпрацю за програмами кубсатів

Українське та Канадське космічні агенства підписали спільну заяву про співпрацю за програмами «кубсатів».

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Державного космічного агентства України.

У рамках 73-го Міжнародного астронавтичного конгресу (МАК) відбулась зустріч Голови Державного космічного агентства України Володимира Тафтая з Президенткою Канадського космічного агентства (CSA) Лісою Кемпбелл.

На зустрічі обговорили двосторонню співпрацю, зокрема за проєктом канадської компанії Maritime Launch Services Inc., позитивно відмітивши початок практичних робіт зі спорудження космічного стартового майданчика у провінції Нова Скотія (Нова Шотландія) для використання ракети-носія українського виробництва Циклон-4М.

blank

Окремо було обговорено ініціативу з підтримки супутникових проєктів українських університетів, партнерами якої виступають компанії Maritime Launch Services Inc. (Канада) і Nanoracks (США).

blank
Наносупутник PolyITAN-1 Фото: Вікіпедія/Firef7y

Ліса Кемпбелл підтвердила готовність Канадського космічного агентства приєднатися до зазначеної ініціативи, оскільки вже має досвід реалізації подібних програм у Канаді.За результатами обговорень ДКА та CSA підписали Спільну заяву на знак визнання їх співпраці за програмами кубсатів, яка закріплює наміри сторін співпрацювати у згаданому напрямі.

«Вдячний Лісі за послідовну міжнародну позицію, спрямовану на підтримку України в її протистоянні безпрецедентній збройній агресії росії», – зазначив Голова ДКА України Володимир Тафтай.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають