9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

Україна планує побудувати плавучий космодром на базі морської платформи

Державне космічне агентство працює над створенням проєкту, щоб побудувати вітчизняний космодром на базі морської платформи.

Про це розповів глава Державного космічного агенства Володимир Тафтай, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Наразі проєкт оцінюють у 4,8 мільярда гривень.

blank

Тафтай повідомив, що плавучий космодром отримає назву “Морський старт”.

Він зазначив, що 4,8 млрд гривень для будівництва космодрому – це невелика ціна, і уточнив, що при реалізації проєкту використовуватимуть технологічні ланки та інфраструктуру українських підприємств.

blank
Циклон-1М- Фото: Южмаш

У цей же час оцінити вартість утримання такого космодрому зараз складно, уточнив глава Державного космічного агенства.

“Чим більше ракета, тим більше витрати. І ці витрати зростають у геометричній прогресії. Тому ми ставили акцент на створенні легкої ракети, яка відповідає потребам України. Крім того, економічно розраховано, що цей проєкт буде цікавий з точки зору виведення супутників на орбіту. Таким чином, це буде привабливим і для операторів космічної системи й для тих, хто запускає супутники, тобто замовників», – розповів Тафтай.

“Морський старт” планують побудувати до 2025 року на базі морської платформи та запускати ракети або з Атлантики, або з Індійського океану.

Останні новини:

Зараз читають