Україна і Республіка Корея відпрацьовують плани нарощування співпраці в космічній сфері.
Як повідомила прес-служба українського космічного відомства, подальший розвиток перспективного двостороннього партнерства в цій сфері обговорювалося в ході минулого в ДКАУ в рамках 5-го засідання спільного українсько-корейського комітету з науково-технічного співробітництва засідання профільної спільної робочої групи. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.
“Сторони розглянули стан та перспективи розвитку українсько-корейського співробітництва в існуючих сферах кооперації, а також обговорили можливості розвитку співробітництва на нових напрямках, зокрема, в сегменті супутникових технологій і застосування глобальних космічних систем в сфері державної економіки”, – наголошується в повідомленні.
З корейської сторони в засіданні взяли участь представники Міністерства науки, інформаційно-комунікаційних технологій і планування майбутнього Республіки Корея, Корейського науково-дослідного інституту аерокосмічних досліджень (Korea Aerospace Research Institute, KARI), посольства Республіки Корея в Україні. Українську сторону на переговорах представляли ДКАУ, ДП “КБ” Південне ім. Янгеля “, НВП” Хартрон-Aркос LTD “, Національний центр управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ).
Південна Корея розглядається в числі перспективних партнерів України по співпраці в космічній сфері в Південно-Східній Азії. Сторони вже мають досвід успішної співпраці в області пускових послуг: в 2013-2015 рр. конверсійна ракета-носій “Дніпро” вивела на орбіту корейські супутники KompSat-5, STSat-3, KompSat-3A.
В умовах розриву традиційної кооперації з РФ ДП “Південний машинобудівний завод ім.Макарова” (ЮМЗ, Дніпро) веде переговори з KARI про розширення співпраці в галузі створення ракетно-космічної техніки: сторони розглядають можливість налагодження партнерства, в тому числі в області виробництва двигунів і вузлів автоматики, надання послуг з випробування ракетних двигунів.
За даними ЮМЗ, днями підприємство завершило виконання укладеного в 2016 році контракту з KARI на поставку обладнання (шаробаллонів) в інтересах корейського замовника.