9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 11 Квітня, 2021

Україна розробляє чотири типи нових супутників

 • Українська космічна галузь освоїть супутники дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) нового покоління.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на UBR.

  Після запуску України супутника «Січ-2» вісім років тому, на орбіті не побував жоден космічний апарат українського виробництва. Однак вітчизняних конструкторів це не зупинило. Провідне підприємство Державного космічного агентства (ДКАУ) – КБ «Південне» (м Дніпро) – пообіцяло посилити свої позиції на ринку виробництва космічних апаратів.

  В даний час КБ «Південне» одночасно веде роботу над 4 супутниками та планує освоїти виробництво апаратів ДЗЗ (дистанційне зондування землі) нового покоління.

  Серед тих, над якими працюють зараз — науковий супутник «Мікросат», призначений для досліджень іоносфери з комплексом наукової апаратури «Іоносат-Мікро» в інтересах Національної академії наук України.

  У 2015 році підприємство розпочало роботи над апаратом «Січ-2-1», який є модифікацією супутника «Січ-2». Це супутник ДЗЗ, що дозволяє отримувати знімки земної поверхні в панхроматичному і спектральному режимах, роздільною здатністю 8 м.

  У 2017 році — над супутниковою платформою Yuzhsat. На її базі створюється мікросупутник Yuzhsat-1 з корисним навантаженням для проведення експерименту «Аерозоль-UA», призначеного для глобального моніторингу фізичних характеристик, просторового і часового розподілу аерозолів в атмосфері Землі. Це дозволить врахувати їх внесок у зміну клімату на планеті.

  З минулого року в КБП опрацьовують технічні можливості забезпечення розгортання на орбіті угруповань наносупутників типу кубсат. Крім того, вперше у своїй історії підприємство вирішило зайнятися виробництвом супутників зв’язку типу «Либідь», який ДКАУ у 2009 році замовила канадська компанія MDA (Macdonald Dettwiler & Associates), та найняла для його виготовлення російську компанію «Інформаційні супутникові системи» (ІДС імені Академіка М.Ф. Решетньова).

  За словами генерального директора КБ «Південне» Олександра Дегтярьова, зараз на підприємстві закінчили ескізне проектування і приступили до конструкторської документації супутникової платформи, яка відповідає рівню і розмірами супутника зв’язку «Либідь».


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги дороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять"...

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».Передає Національний Промисловий Портал з...

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного виконання замовлень Міноборони кореспондентам АрміяInform...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Зараз читають

  “Львівський бронетанковий завод” модернізував партію танків Т-64 та Т-72 для української армії (фото)

  Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", передало підрозділам Збройних сил України...

  Представлено схему нового терміналу аеропорту Дніпра

  "Укрінфрапроєкт" показав схему нового терміналу в аеропорту Дніпра, який зараз знаходиться в процесі будівництва.

  Львів може приєднатися до проєкту приміського залізничного сполучення City Express

  До проєкту приміського сполучення City-Express, запуск якого запланований на першому етапі в Києві, Харкові та Дніпрі, може...

  На Шепетівському ремзаводі створюють самохідну артилерійську установку на базі БМП

  На Шепетівському ремонтному заводі «схрещують» артилерійську частину 2С9 «НОНА» та шасі БМП/БРМ.Передає Національний Промисловий...