9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

У наступному році запланований запуск української ракети “Циклон-4М” з космодрому в Канаді

Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай повідомив, що на наступний рік запланований перший запуск нової української ракети-носія “Циклон-4М” з космодрому в Канаді.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Для України подібна робота має неабияке значення, адже в такому разі мова йде про фактичне відродження повноцінного ракетобудування в Україні і повернення в клуб космічних країн світу, при цьому, без участі спеціалістів та комплектуючих з РФ.

“У нас дуже багато проєктів, і взаємодій ведеться з європейськими країнами, ми акцентуємо нашу увагу також на вступ в Європейське Космічне Агентство, ми щільно працюємо з американськими компаніями. У наступному році, ми плануємо запуск ракети “Циклон-4М” в Канаді. Є цілий ряд проєктів, за якими ведеться активна робота, і я сподіваюся, що вже в найближчому часі зможемо їх реалізувати”, – розповів Володимир Тафтай в інтерв’ю агенції УНН.

blank
Макет носової частини ракети-носія Циклон-4М

Окремо очільник українського космічного агентства повідомив, що до кінця поточного року очікується затвердження п’ятирічної космічної програми з відповідним фінансуванням. Це надасть змогу не лише створити й запустити “Циклон-4М”, а й розробити та побудувати власне орбітальне угрупування супутників. Це, своєю чергою, за словами Володимира Тафтая, “дозволить дуже якісно і швидко визначати питання й вирішувати завдання, пов’язані з обороною і безпекою”.

blank

“У цьому році ми плануємо затвердити нову космічну програму на п’ять років — до 2025 року. Тому з кінця цього року і початку 2022, очікуємо повноцінне фінансування галузі. Повертаючись до економічної частини, потрібно розуміти, що, попри те, що космічна галузь не фінансувалася протягом багатьох років, вона продовжує бути економічно ефективною для країни в цілому. Щорічно Україна отримує близько 1 мільярда гривень надходжень до бюджету, навіть не інвестуючи в цю галузь. Тому навіть невелика інвестиція, обернеться істотними вигодами й доходами для України в цілому протягом майбутніх років”, – наголосив Володимир Тафтай.

Зазначимо, що не зважаючи на перебіг важких років для української ракето-космічної галузі, Україна продовжує брати участь у цілому ряді проєктів спільно з нашими західними партнерами.

Так, наприклад, триває реалізації програми будівництва ракетоносіїв середнього класу “Антарес” спільно з корпорацією Northrop Grumman. Ціла плеяда українських підприємств забезпечує виготовлення та супроводження основної конструкції першого ступеня ракети-носія.

Розробником основної конструкції першого ступеня виступило ДП “КБ “Південне”, виготовило ДП “ВО ПМЗ” спільно з українськими підприємствами “Хартрон-АРКОС” (Харків), “Київприлад”, “Хартрон-ЮКОМ” (Запоріжжя), “ЧеЗаРа”, “РАПІД” (Чернігів).

blank
Габаритно-стикувальний макет першого ступеню ракети Beta. Фото: «ПІВДЕНМАШ»

Крім того, нещодавно ми повідомляли про те, що «Південмаш» відправив до США габаритно-стикувальний макет першого ступеня ракети Beta, який виготовлено за контрактом з американо-українською компанією Firefly Aerospace, Inc та відповідно до її конструкторської документації.

blank
Пуск ракети-носія Vega. Фото: ESA/CNES/Arianespace/JM Guillon

А 17 серпня 2021 року, з космодрому у Французькій Гвіані, відбувся 17-й успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega, де блок маршового двигуна РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня, розробило ДП «КБ «Південне» та серійно виготовляє ДП «ВО Південний машинобудівний завод» (Дніпро).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають