9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 11 Травня, 2021

У Франції презентовано легку українську ракету-носій Зеніт-1NL

 • На Міжнародному авіакосмічному салоні «Париж-Ле-Бурже» презентували українську легку ракету-носій Зеніт-1NL для повітряного старту.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

  Над ракетою-носієм Зеніт-1NL працює колаборація аерокосмічних підприємств України. ДП «Південмаш» розробляє саму ракету і відповідає за підготовку вантажного літака-носія, ПАТ «Київський радіозавод» виробляє систему управління, ДП «Антонов» – систему десантування. Партнер проєкту Київський політехнічний інститут, який успішно зарекомендував себе в розробці нано-супутників.

  Стартова вага Зеніт-1NL становить 14,5 тонни. Вага корисного навантаження – 100 кг на сонячно-синхронній орбіті та близько 230 кг на приекваторіальній. Час підготовки до пуску — до 1 доби.

  Передбачається, що даний комплекс зможе здійснити перший старт вже у 2021 році.

  «Для запуску планується використовувати літак, тобто реалізувати концепцію повітряного старту. Такі концепції відомі у світі, але фактично реалізовані тільки в американській ракеті-носії «Пегас». Для України проєкт унікальний. Він розрахований на комерційне використання, отже, основна мета нашої участі в салоні — маркетингова: показати, що такий проєкт і отримати фідбек від потенційних замовників», – повідомив головний економіст Південмашу Дмитро Никон.

  Розробники вважають, що рентабельність і конкурентоспроможність проєкту забезпечать відразу кілька факторів. Серед них стрімкий розвиток мікросупутників і зростання попиту з боку приватних компаній. Крім того, технологія повітряного старту здешевить запуски.

  «Внаслідок використання літака для десантування ракети-носія ми мінімізуємо витрати на інфраструктуру наземного стартового комплексу. Крім того, можна вибирати різні варіанти траєкторії щодо осі Землі. Ми також уникнемо різних обмежень, які існують при стандартному запуску ракет, наприклад, зони падіння щаблів», – сказав Дмитро Никон, додавши, що зараз на стадії підписання знаходиться меморандум про взаєморозуміння з одним з потенційних замовників.

  Крім того, є перспективним створення такої ракети саме в Україні. Це, з одного боку, вирішить питання космічних пусків з густонаселеної території, з іншого — забезпечить Україні автономний доступ до космічного простору. Велике значення реалізація проєкту матиме і для українських підприємств космічної промисловості з точки зору збереження науково-виробничого потенціалу і позиціювання на ринку космічних послуг.

  Нагадаємо, проєкт розпочато у 2016 році в рамках 5-ої космічної програми та включений в проєкт нової Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2019-2023 роки.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

  Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.

  «Антонов» пропонує відновити проєкт військово-транспортного літака Ан-70

  Підняти в небо літак Ан-70 – унікальну у своєму класі машину, що має значний внутрішній та експортний потенціал, закликав в.о. генерального директора...

  У Києві планують масштабну реконструкцію станції метро “Нивки”

  У Києві на станції метро "Нивки" планують провести масштабну реконструкцію за програмою доступності. Ремонтувати її будуть за прикладом станції "Святошин".

  “Авіалінії Антонова” перевезли партію гірничодобувного обладнання з Туреччини до країн Африки

  Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" на літаках Ан-124 перевезла чотирнадцять одиниць гірничодобувного обладнання загальною вагою 216 тонн двома рейсами зі Стамбула (Туреччина) в Уаґадуґу...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Укрзалізниця та Stadler підписали меморандум про локалізацію виробництва поїздів в Україні

  "Укрзалізниця" і Stadler CIS AG планують локалізувати в Україні виробництво пасажирського рухомого складу швейцарської компанії.

  Україна просить у Німеччини летальне озброєння для захисту морських кордонів

  Україна звернулась до Німеччини за допомогою у вигляді озброєння для захисту свого узбережжя на тлі зростання напруженості...

  В Одесі проведено обстеження та очищення дна на місці аварії танкера Delfi (фото)

  АМПУ власними силами провела водолазне очищення морського дна в Одесі на місці аварії танкера Delfi.

  У Вінниці запустили новий туристичний автобусний маршрут (фото)

  У Вінниці почне курсувати двоповерховий туристичний автобус з відкритим майданчиком на даху.Про це...