9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Цього року в Україні створять інформаційний хаб для прийому, обробки та зберігання даних космічного моніторингу

Україна готує створення інформаційного хаба для реалізації угоди з ЄС щодо співпраці в європейській програмі космічного моніторингу Copernicus.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україну.

Як повідомив  директор українського координатора європейської програми – Національного центру управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) Володимир Присяжний, вже до кінця року в Україні планується ввести в експлуатацію першу чергу інформаційного хаба “Copernicus-Україна” для прийому, обробки та зберігання даних космічного моніторингу від сімейства європейських супутників дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) Sentinel, що забезпечують постачання даних супутникового моніторингу користувачам програми Copernicus.

НЦУВКЗ робитиме технічний хаб за програмою, введення в дію першої черги хаба планується забезпечити вже в цьому році. В даний час ДКАУ починає переговори з ESA з підготовки технічної угоди щодо співпраці в програмі Copernicus, ми залучені до цього процесу і зараз очікуємо технічні вимоги ESA по проекту, – повідомив В.Присяжний.

Крім того, у рамках реалізації технічної частини проекту планується підготовка угод про партнерство з Європейською організацією з експлуатації метеорологічних супутників (EUMETSAT), а також з Європейським агентством з навколишнього середовища (ЕЕА), зазначив він.

Як уточнив співрозмовник агентства, відпрацювання питань обсягів і порядку фінансування проекту на даному етапі ще не завершена: є варіант фінансування в рамках підготовлюваної нової національної космічної програми на 2018-2022 роки, можливо, буде прийнято рішення про окремий фінансуванні проекту. Згідно з раніше озвученими оцінками європейських фахівців, потреба у фінансуванні на створення подібного технічного хаба оцінюється в близько EUR2 млн.

Основними користувачами даних супутникового моніторингу програми Copernicus розглядаються держсектор, і зокрема, міністерства і відомства, включаючи Мінекології та Держслужбу з надзвичайних ситуацій (ДСНС), а також агросектор, і в першу чергу агрохолдинги.

Copernicus (колишня назва GMES) – глобальна європейська система моніторингу навколишнього середовища, що передбачає поставку європейським інститутам і держорганам гео-інформаційних продуктів і послуг на основі даних супутників ДЗЗ для підвищення ефективності роботи щодо захисту цивільного населення, управління ризиками та захисту навколишнього середовища. Програми Sentinel ЕSA охоплюють п’ять сімейств супутників: Sentinel-1 призначений для отримання комплексних радіолокаційних даних із супутників ERS і Envisat, Sentinel-2 і Sentinel-3 забезпечують моніторинг суші і океану, Sentinel-4 і Sentinel-5 створені для метеорологічних і кліматичних досліджень, заснованих на вивченні складу атмосфери. Згідно з даними з відкритих європейських джерел, вартість програми Copernicus становить понад EUR7,5 млрд. В даний час на орбіті знаходиться сім супутників сімейства Sentinel.

Останні новини:

Зараз читають