9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 19 Січня, 2021

Цього року на тероторії України має з’явитися перша контрольно-корегуюча станція європейської супутникової системи

 • Україна та ЄС мають намір у 2018 році перейти до практичної фази партнерства в проекті європейської глобальної навігаційної супутникової системи (ГНСС) EGNOS/Galileo: вже до кінця року на території України планується розміщення першої контрольно-корегуючої станції RIMS (Ranging and Integrity Monitoring Stations) системи EGNOS.

  Про це повідомив глава Державного космічного агентства (ДКАУ) Павло Дегтяренко агентству “Інтерфакс-Україна“.

  За словами глави ДКАУ, домовленість про розміщення на території України до кінця 2018 року станції RIMS для прийому сигналів від EGNOS/Galileo досягнута підсумками минулих у Києві восени 2017 року переговорів із технічними експертами європейського консорціуму Thales Alenia Space з питань практичної реалізації планів співробітництва Україна-ЄС у проекті європейської ГНСС.

  Згідно з домовленістю, місцем розміщення першої пробної станції RIMS від EGNOS визначено Київський міжнародний аеропорт “Жуляни”. До кінця 2018 року сторонами мають бути вирішені технічні питання для старту практичної фази співробітництва в проекті: українська сторона взяла на себе зобов’язання усунути наявні перешкоди в прийомі радіосигналу, європейська – завезти до України та змонтувати обладнання станції, – уточнив він, зазначивши, що “після введення в дію першої пробної станції, планується ухвалити рішення щодо розміщення в Україні ще двох станцій EGNOS”.

  П.Дегтяренко назвав “вигідним” застосування європейської ГНСС EGNOS/Galileo в Україні: “Коли ми опираємося на 2-3 глобальні навігаційні супутникові системи, ми можемо спростити та здешевити отримання навігаційної інформації”, – уточнив глава ДКАУ.

  Сьогодні ми можемо вибирати послуги двох із трьох діючих глобальних навігаційних супутникових систем (американської GPS, європейської EGNOS/Galileo, російської ГЛОНАСС). Сподіваюся, що з появою можливостей прийому в Україні сигналу китайської навігаційної системи Beidou, ми зможемо вибирати вже послуги трьох із чотирьох систем, – сказав він, додавши: Подібна можливість вибору, в першу чергу, дає змогу зменшити похибку у визначенні точносних координат.

  Як зазначив співрозмовник агентства, очікується, що вихід на практичну стадію партнерства з ЄС у програмі ГНСС EGNOS/Galileo надасть нову динаміку реалізації двосторонніх планів співпраці в області навігації та дистанційного зондування Землі (ДЗЗ).

  Наразі ДКАУ починає переговори з європейським космічним агентством (ESA) із підготовки технічної угоди щодо співпраці в європейській програмі космічного моніторингу Copernicus. До кінця року планується ввести в експлуатацію першу чергу інформаційного хаба “Copernicus-Україна” для прийому, обробки та зберігання даних космічного моніторингу від сімейства європейських супутників ДЗЗ Sentinel, – нагадав він.

  Водночас, повідомив П.Дегтяренко, ДКАУ готує на осінь повторне внесення до Верховної Ради відкликаних на початку року, за його словами, з технічних причин, підготовлених у рамках проекту ЄС Twinning спільно з Національним інститутом аерокосмічних технологій Іспанії (INTA), що відповідають стандартам ЄС законопроектів про держрегулювання в галузі супутникової навігації та ДЗЗ, а також пов’язаних з космічною діяльністю уточнень до закону України “про державно-приватне партнерство”. Спочатку ухвалення цих законопроектів Верховною Радою було намічено на 2016 рік.

  Як повідомлялося, Україна і ЄС підписали угоду про співпрацю в проекті європейської GNSS EGNOS/Galileо в грудні 2005 року в Києві. Болгарія і Румунія приєдналися до ЄС 1 січня 2007 року, Хорватія – 1 липня 2013 року. Україна ратифікувала угоду в 2007 році, ЄС – восени 2013 року. Заходи з розширення покриття системи EGNOS на територію України здійснюються в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Розділ 8 “Космос”). Thales Alenia Space визначена як головний підрядник для виконання технічних досліджень щодо відповідності вимогам місць розгортання контрольно-коригувальних станцій RIMS системи EGNOS.

  Практична підготовка до розміщення в Україні станцій RIMS для прийому сигналів від європейської ГНСС згідно з домовленістю про розширення дії систем супутникового функціонального доповнення EGNOS (European Geostationary Navigation Overlay Service) на територію України, була розпочата сторонами в 2015 році. Згідно з раніше узгодженими сторонами планами, до 2017 року на території України планувалося розміщення трьох станцій RIMS системи EGNOS.

  Основним органом ЄС, який відповідає за експлуатацію Європейської геостаціонарної служби навігаційного покриття EGNOS і розгортання ГНСС Galileo, виступає Європейське агентство ГНСС (European GNSS Agency, GSA).

  Thales Alenia Space – франко-італійський виробник аерокосмічної продукції, найбільший в Європі виробник супутників, виступає генпідрядником проекту EGNOS.

  25 липня орбітальне супутникове угруповання європейської ГНСС Galileo поповнилося ще 4 супутниками, запущеними за допомогою французької РН Ariane-5 з космодрому Куру у Французькій Гвіані (Південна Америка). Перші два навігаційних супутники системи були запущені в 2011 році, до 2016 на орбіті було сформовано угруповання з 8 супутників. За наступні роки ЕSA та його європейськими партнерами за проектом Galileo на поточний момент у космосі розгорнуто орбітальне угруповання з 26 супутників.

  За даними ESA, ГНСС Galileo почала надання навігаційних послуг у грудні 2016 року, сьогодні її радіосигнал використовують більше ніж 100 млн комерційних пристроїв.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Для Збройних сил України розробили новий бронежилет

  Для військовослужбовців Збройних сил України розробили новий бронежилет. У вимогах до бронежилета було визначено, щоб він відповідав...

  СБУ заблокувало роботу російських буксирів в українських портах

  Певна кількість російських буксирів, що працюють в низці портів України та які українські бізнесмени взяли в так званий бербоут-чартер (оренду без екіпажу),...

  В Україні схвалили Концепцію науково-технічної космічної програми

  Кабмін України на черговому засіданні схвалив Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки.Про це написав віцепрем'єр-міністр, міністр...

  Українська приватна компанія розробила новий бойовий модуль «Воля»

  В Україні показали новий бойовий модуль для бронетехніки під назвою «Воля», розробки Nova Technology.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Інвестиції в завод “Інтерпайп Сталь” за дев’ять років склали мільярд доларів

  У січні 2021 року електросталеплавильному комплексу "Інтерпайп Сталь" у місті Дніпро виповнюється 9 років. За цей період сумарні інвестиції в нього (разом...

  У Карантинній гавані порту Одеси обробляються одночасно п’ять балкерів (фото)

  У Карантинній гавані Одеського морського порту обробляються одночасно п'ять суховантажів.Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Адміністрації...

  У Дніпрі реконструюють палац спорту «Метеор»

  У Дніпрі реконструюють універсальний Палац спорту «Метеор», що наразі знаходиться у занедбаному стані.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  МАУ підготувала літаки для перевезення вакцин від коронавірусу

  Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" відзначає готовність до транспортування вакцин від коронавірусу на своїх літаках Boeing 737 та Boeing 767.

  Зараз читають

  Українська приватна компанія розробила новий бойовий модуль «Воля»

  В Україні показали новий бойовий модуль для бронетехніки під назвою «Воля», розробки Nova Technology.

  Чернігівський завод представив новий тролейбус з автономним ходом

  Корпорація "Еталон" представила новий повністю низькопідлоговий тролейбус великого класу довжиною 12 метрів з автономним ходом 20 кілометрів...

  У Дніпрі реконструюють палац спорту «Метеор»

  У Дніпрі реконструюють універсальний Палац спорту «Метеор», що наразі знаходиться у занедбаному стані.

  OKKO Group придбала Херсонський нафтоперевальний комплекс

  Компанія "Галнафтогаз", яка входить в OKKO Group, придбала контрольний пакет акцій в статутному капіталі власника Херсонського нафтоперевантажного...