9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

SpaceX відклала запуск українського супутника на початок 2022 року

Український супутник «Січ-2-1» до кінця року не потрапить на орбіту Землі через те, що компанія SpaceX перенесла запуск своєї ракети, який був запланований на грудень цього року.

Передає Національний Промисловий Портал.

Американська компанія SpaceX відклала запуск своєї ракети-носія Falcon 9 на якій мав бути доставлений на орбіту український супутник «Січ-2-1» розробки КБ «Південне», повідомило українське видання «Бабель» з посиланням на сайт SpaceX.

Тепер як дату чергової космічної місії попередньо називають 10 січня 2022 року.

Вперше про те, що компанія SpaceX доставить український супутник дистанційного зондування «Січ-2-1» у космос за 1 млн доларів, стало відомо у березні цього року.

Переговори між комітетом економічного розвитку українського парламенту за участі команди Держкосмосу з SpaceX тривали з грудня 2020 року.

В травні Україна заплатила аванс за виведення на орбіту супутника «Січ-2-30». ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» уклало контракт з європейською компанією ISILAUNCH, що контрактує у SpaceX місця для доставлення вантажів у космос.

Запуск космічного апарата планувалося здійснити в грудні 2021 року.

Супутник «Січ-2-30» має стати першим за останні 10 років вітчизняним апаратом дистанційного зондування Землі.

Запуск і подальше використання даного супутника дадуть змогу вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів держави у сфері національної безпеки та оборони.

blank
Супутник «Січ-2-1» Фото: КБ Південне)

Нагадаємо, у вересні ми повідомляли, що космічний апарат «Січ-2-30» проходив ряд випробувань, які стосувалися, в першу чергу, вимірювання магнітних характеристик супутника.

Випробування проходили на замовлення виробника апарату Державного підприємства «Конструкторське бюро (КБ) «Південне» ім. М.К. Янгеля». Комплекс робіт відбувався на магнітовимірювальному стенді Магнітодинамічного комплексу Інституту технічних проблем магнетизму (ІТПМ) НАН України (Харків).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають