9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Січня, 2021

Що планує приватна космічна компанія Firefly Aerospace в Україні

 • Скасування обмежень на роботу в Україні приватних компаній космічного сектора вже давно на порядку українсько-американських відносин – Firefly Aerospace.

  Приватний американський розробник ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace Inc. пов’язує перспективи та наповнення співпраці з українською ракетно-космічною галуззю з її реформою та скасуванням діючих обмежень на роботу в Україні приватних компаній космічного сектора. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  Найчастіше нові можливості відкриваються в результаті реформування галузі та менеджменту галузі. Зміна законодавчого поля, допомога приватним компаніям у галузі, оновлення підходів і завдань сприятимуть приходу як інвесторів, так і замовників в українську ракетно-космічну галузь, – сказав власник Firefly Aerospace Inc., засновник венчурного фонду Noosphere Ventures, виходець з України Максим Поляков в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

  Пострадянський менеджмент, як правило, закритий для кооперації та не готовий видавати будь-які гарантії для інвесторів, – пояснив він, зауваживши: Держава має гарантувати не кредити, що залучаються держпідприємствами під проект, а комфортні умови роботи для інвесторів і партнерів в Україні.

  Уточнюючи на прохання агентства завдання українського офісу Firefly Aerospace в Дніпрі, з роботою якого нещодавно ознайомився глава держави, М.Поляков сказав:

  Насамперед робота українського офісу Firefly спрямовуватиметься на взаємодію в R&D (Research&Development, англ. – дослідження та розробки, або НДДКР і ДКР – ІФ) завданнях, які виникають у процесі розробки ракет-носіїв Alpha і Beta головним американським офісом компанії в Техасі. Поки що ми обмежилися готовністю залучити до вирішення цих завдань українських фахівців, які володіють значним досвідом і знаннями в цій сфері. Але надалі ми плануємо розглядати українські компанії галузі як підрядників.

  З урахуванням чинного законодавства та кон’юнктури галузі ми поки що не бачимо можливості та доцільності в базуванні всього технологічного циклу з виробництва та експлуатації ракет-носіїв в Україні, тому основні можливості ми вбачаємо саме в міжнародній кооперації американської компанії з її українським офісом, – сказав М.Поляков, уточнивши: Це дає нам змогу діяти в рамках правового поля обох держав і використовувати наявний потенціал і досвід українських розробників.

  Оцінюючи на прохання “Інтерфакс-Україна” можливі терміни здійснення багаторазової анонсованої структурної реформи української ракетно-космічної галузі, а також імовірність скасування чинних законодавчих обмежень на роботу в Україні приватних компаній космічного сектора, М.Поляков зазначив:

  Ми, безумовно, вітаємо такі зміни та готові брати участь у їх імплементації, але не завмерли в їх очікуванні та не встановлюємо навіть для себе якісь терміни.

  Відповідаючи на запитання щодо доцільності внесення питання скасування чинних законодавчих обмежень для роботи в Україні приватних компаній космічного сектора до порядку денного українсько-американського двостороннього співробітництва, співрозмовник агентства сказав:

  Це питання давно вже на порядку денному, і не останню роль у його обговоренні відіграють саме приватні компанії.

  У зв’язку з цим М.Поляков акцентував:

  Приватні компанії можуть відкрити безліч можливостей – починаючи від розміщення тих чи інших замовлень, створення робочих місць і стимулювання підготовки фахівців у галузі, закінчуючи відкриттям міжнародних ринків для українських підприємств.

  Оцінюючи на прохання агентства перспективи участі ракетно-космічної галузі України, що вже отримала офіційну підтримку ВПС США (USAF), у галузевій програмі Firefly Aerospace, власник Firefly сказав: “Про включення цієї програми до частини державних космічних програм України поки що не йдеться – ні від ДКАУ, ні від українських підприємств галузі не надходило жодних пропозицій стосовно участі в програмі”.

  Firefly Aerospace (раніше Firefly Space Systems) – створена в 2014 році в Техасі приватна американська компанія, яка здійснює розробку сімейства РН легкого класу нового покоління.

  Firefly Aerospace входить до складу прихильників ідеї т.зв. Нового космосу – руху в аерокосмічній галузі, що бере за мету розширення доступу до космосу за рахунок використання інновацій для зниження вартості пусків, а також за рахунок подолання адміністративних і логістичних обмежень, пов’язаних із залежністю від національних космічних інститутів. Сьогодні ідею “Нового космосу” найбільш активно просувають на ринку американські Virgin Galactic, Blue Origin, SpaceX.

  Штаб-квартра Firefly базується в Техасі, офіси компанії працюють у Вашингтоні, Токіо (Японія) та Дніпрі (Україна). Фінансування Firefly забезпечує венчурний фонд Noosphere Ventures (Менло-Парк, Каліфорнія), заснований вихідцем з України бізнесменом М.Поляковим, відомим, насамперед, проектами в IT-секторі.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Одесі починають закупівлі електробусів особливо великої місткості

  Перший проєкт закупівлі електробусів в Одесі було розглянуто та схвалено сьогодні, 26 січня, на засіданні депутатської комісії...

  Україна закуповуватиме напряму в НАТО цілу низку військового обладнання

  У 2021 році безпосередньо в НАТО Україна закуповуватиме снайперські гвинтівки, машини розмінування, парашутні та радарні системи. Передає Національний Промисловий Портал з...

  Індія замовила в Україні комплектуючі до авіаційних ракет на $8 мільйонів

  Україна поставить Індії запасні частини для авіаційних ракет Р-27 класу «повітря-повітря».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Завод «Маяк» розробив високоточні верстати для власних виробничих потреб

  ПАТ «Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розробив два високоточних верстати серії Mayak Weapons, для використання у виробничому процесі заводу.

  «Аеророзвідку» реорганізують у частину Об’єднаних сил та науковий підрозділ

  Центром впровадження та супроводження автоматизованих систем оперативного (бойового) управління А2724 «Аеророзвідка» реорганізовують.Про це повідомила пресслужба частини на сторінці у Facebook. Передає Національний...

  В Україні готують проєкт наукового парку для інноваційного підприємництва та комерціалізації розробок

  Науковий парк «Академ.Сіті» створить середовище для інноваційного підприємництва та комерціалізації наукових розробок.Про цю ініціативу НАН України її Президент...

  Флот “Нібулону” торік збільшив перевезення вантажів на 9%

  Флот компанії "Нібулон", одного з найбільших агроекспортерів України, в період навігації 2020 року перевіз рекордні 4,14 мільйона тонн вантажів, перевищивши показник 2019...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19 мм загальною вартістю 104 680...

  Зараз читають

  «Укрзалізниця» створює проєкт швидкісного сполучення поїздів зі швидкістю до 350 км/год

  «Укрзалізниця» має намір запустити пасажирське сполучення між Києвом, Львовом, Харковом і Одесою на поїздах, які розвивають швидкість...

  “Аеропракт” виготовив тисячний літак А-22

  Український виробник надлегких літаків — підприємство Aeroprakt — продало тисячний екземпляр своєї найпопулярнішої моделі А-22.

  Держава профінансує реконструкцію восьми інфраструктурних об’єктів на Вінничині

  На Вінниччині цьогоріч ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку) профінансує реконструкцію восьми об’єктів «Великого будівництва» - семи інфраструктурних...

  В Україні незабаром почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм (фото)

  ПАТ "Завод "Маяк" планує стати третім виробником кулеметів калібру 12,7 мм на пострадянському просторі. Новий кулемет проєктувався...