9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

Ракета Vega з українським двигуном запустила три французькі військові супутники

Ракета-носій Vega компанії Arianespace 16 листопада запустила на орбіту три супутники CERES, які належать французькій армії.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

Ракета була запущена об 11.27 за київським часом із космодрому Гвіанського космічного центру, який розташований на північному сході Південної Америки.

У французькому космічному агентстві (CNES) заявили, що мета роботи супутників CERES полягатиме в зборі розвідувальних сигналів з областей, недосяжних для наземних датчиків. Саме ці сигнали можна буде використовувати у рамках проведення військових операцій.

Зазначається, що сьогоднішній запуск став вже третім для Vega у 2021 році та 12-м для Arianespace.

Наступний запуск для Arianespace запланований на 18 грудня. Тоді на борту ракети-носія Ariane 5 буде телескоп James Webb Space Telescope від NASA.

Зазначимо, на початку вересня у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega, виготовленої за участю України. ДП «КБ «Південне» розробило у цьому проєкті блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, а серійно виготовили на ДП «ВО Південний машинобудівний завод».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають