9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

“Південмаш” виконує замовлення на постачання ракетних двигунів для Індії та Південної Кореї

ДП “Південний машинобудівний завод ім. Макарова” один з провідних українських виробників ракетно-космічної техніки, розвиває співпрацю в області ракетного двигунобудування з країнами Південно-Східної Азії, зокрема, Південною Кореєю та Індією.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Delo.ua.

Стало відомо, що “Південмаш” забезпечує виконання укладених у 2016 році контрактів по двигунній тематиці з Корейським інститутом аерокосмічних розробок (Korea Aerospace Research Institute, KARI) і готує розширення партнерства.

Робота з KARI ведеться ЮМЗ за двома напрямками: виготовлення турбонасосних агрегатів і комплекту макетів клапанів для двигуна РД-8, а також з виготовлення шаробаллонів місткістю 130 і 25 л. У 2017 році нами укладено ще один, новий контракт на виготовлення шаробаллонів, – повідомив він, підкресливши: Досвід успішного співробітництва став основою інтересу наших південнокорейських партнерів до розширення партнерства. Сьогодні ми ведемо переговори про укладення контракту на виготовлення бака ракети-носія (РН), а також контракту на виготовлення елементів рідинного ракетного двигуна для південнокорейської РН KSLV-II.

Крім того, повідомив співрозмовник агентства, сьогодні “Південмаш” також задіяний в реалізації проекту по двигунній тематиці з індійською організацією космічних досліджень ISRO.

У 2017 році нами укладено контракт з ISRO на проведення до 2019 року включно вогневих випробувань індійських рідинних ракетних двигунів на дослідно-експериментальній базі “Південмашу”. Перший етап контракту успішно виконаний, – уточнив він.

Як зазначив співрозмовник агентства, розширення співпраці в галузі створення ракетно-космічної техніки з країнами Південно-Східної Азії, розглядається одним з напрямків програми диверсифікації виробництва “Південмашу”, що реалізується в умовах розриву традиційної кооперації з РФ.

На сьогодні ЮМЗ в рамках промкооперації з США забезпечує виробництво першого ступеня нової ракети-носія середнього класу Antares для доставки вантажів на МКС за контрактом з NASA. Сьогодні Україна також веде переговори з США про організацію співпраці в області ракетного двигунобудування в проекті створення ракетних двигунів на заміну російським РД-180 для ракети-носія ВПС США нового покоління.

Останні новини:

Зараз читають