9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

«Південмаш» відправив до США габаритно-стикувальний макет першого ступеня ракети Beta (фото)

Державне підприємство «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» відправило до США макет першого ступеню ракети-носія середнього класу Beta.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

«Південмаш» 10 серпня відправило замовнику габаритно-стикувальний макет першого ступеню ракети-носія середнього класу Beta, повідомляє пресслужба підприємства.

Макет виготовлено на «ПІВДЕНМАШ» за контрактом з компанією Firefly Aerospace, Inc та відповідно до її конструкторської документації.

blank
Габаритно-стикувальний макет першого ступеню ракети Beta. Фото: «ПІВДЕНМАШ»

Виріб забезпечуватиме імітацію стикування від двох до чотирьох двигунних установок на рідких компонентах палива.

«Транспортування макету здійснюється автотранспортом до морського порту Чорноморськ, звідки шлях вантажу лежатиме до порту Х’юстон, США», – йдеться в повідомленні.

blank
Габаритно-стикувальний макет першого ступеню ракети Beta. Фото: «ПІВДЕНМАШ»

Це друга ракета американської компанії Firefly Aerospace, яка є подальшим розвитком ракети Alpha, що зараз готується до свого першого випробувального пуску.

Планується, що це буде ракета-носій, яка зможе підняти на низьку навколоземну орбіту до 4 тонн вантажу.

blank
Габаритно-стикувальний макет першого ступеню ракети Beta. Фото: «ПІВДЕНМАШ»

Окрім ракет Alpha і Beta, компанія Firefly Aerospace працює над створенням орбітального транспортного засобу (OTV) – відомого, як космічний буксир, для доставлення супутників із ракети на певну орбіту – й місячного посадкового модуля під назвою Genesis для NASA.

Firefly Aerospace (спочатку – Firefly Space Systems) – створена у 2014 році в Техасі (США) приватна американська компанія, яка веде розробку сімейства РН легкого класу нового покоління. У Дніпрі Firefly Aerospace має власний R&D-центр і цех експериментального виробництва малих ракетних вузлів із подальшим лабораторним тестуванням.

Firefly

Окрім того, компанія Firefly Black LLC, яка належить бізнесменові українського походження Максиму Полякову, виграла тендер американської космічної агенції NASA на запуск у космос малих супутників SmallSats.

Обсяг контракту склав 9,8 мільйона доларів, також переможцями тендеру стали ще дві компанії з Каліфорнії — Astra Space (контракт на 3,9 мільйона доларів) та Relativity Space (3 мільйони доларів).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають