9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

«Південмаш» в лютому очікує на додаткові замовлення на ракетоносії

ДП «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» розраховують на відновлення програми з комерційних запусків супутників за допомогою ракети-носія (РН) «Зеніт» в рамках міжнародного проекту Sea Launch.

“У квітні 2017 року між компанією S7 Sea Launch Limited і «Південмашем» укладено контракт на виготовлення дванадцяти одиниць РН «Зеніт», в рамках якого вже виконується замовлення на виготовлення двох виробів з терміном постачання в 2018 році. Очікується додаткове замовлення на три вироби в лютому 2018 року”, – сказано в повідомленні на сайті підприємства.

Консорціум Sea Launch з комерційних запусків супутників з морського космодрому в Тихому океані за допомогою РН «Зеніт» був створений в 1995 році. На першому етапі його акціонерами виступили американська Boeing (40%), російська РКК «Енергія» (25%), українські ДКБ «Південне» і ДП «Південмаш» (15%), а також англо-норвезька Кvaerner Group (20%). Після реорганізації в 2010 році 95% акцій компанії володіла Energia Overseas Limited (EOL) — «онука» РКК «Енергія» (РФ), 3% — американської Boeing, 2% — норвезька Aker Solutions. З 1995 року по травень 2014 року за програмою Sea Launch виконано 36 пусків РН «Зеніт-3SL», в тому числі 33 успішних.

У червні 2017 року ДП «Південмаш» повідомило про підписання в квітні 2017 року з компанією S7 Sea Launch Limited контракту на виробництво і поставку 12 ракет-носіїв серії «Зеніт» для дослідження і використання космосу в мирних цілях в рамках міжнародних програм «Морський старт» і «Наземний старт».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають