9.5 C
Alba Iulia
Середа, 26 Січня, 2022

Південмаш оприлюднив плани на 2018 рік

Основним напрямком діяльності Південмашу у 2017 році залишалося виготовлення продукції ракетно-космічного призначення.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

Програма «Морський старт» і «Наземний старт». У квітні 2017 між компанією S7 Sea Launch Limited та Південмаш укладено контракт на виготовлення дванадцяти одиниць РН «Зеніт», в рамках якого вже виконується замовлення на виготовлення двох виробів з терміном їх поставки в 2018 році. Очікується додаткове замовлення на три вироби в лютому 2018 року.

Програма «Либідь» (запуск українського супутника). Контракт було укладено ще в 2011 році. Замовлено виготовлення однієї РН «Зеніт-2SLБ». Замовник – ФДУП «Центр експлуатації наземної космічної інфраструктури», Російська Федерація. Для завершення цього контракту Південмаш має отримати 8,245 млн. доларів США. Це дозволить завершити збирання виробу та відвантажити його на космодром Байконур для запуску.

Програма «Антарес» (запуск РН «Антарес» з мису Уоллопс, США). Роботи ведуться за контрактом 2008 року. Замовник – американська аерокосмічна та оборонна компанія Orbital ATK Inc. В рамках контракту передбачено виготовлення чотирнадцяти основних блоків першої ступені з комплектом ЗІП, з яких десять комплектів вже відвантажено замовникові. Наразі один виріб готовий до відвантаження, у виробництві знаходяться останні три вироби, роботи за якими буде продовжено в 2018 році.

РН «Антарес» призначена для організації постачання до МКС. Річна потреба в цих РН складає два пуски на рік до 2025 року. Південмаш розраховує на додаткове замовлення восьми нових виробів поза межами чинного контракту.

Програма «Вега» (ракета-носій Європейського космічного агентства). Контракт 2014 року на виготовлення дев’яти блоків маршового двигуна (БМД) четвертої ступені. Замовник – AVIO S.p.A. (Італія). Передбачені контрактом у 2017 році відвантаження продукції виконано. Всього разом з попередніми контрактами відвантажено вже шістнадцять одиниць продукції.

У 2017 році укладено черговий контракт на виготовлення ще двадцяти БМД. Закупівлі матеріалів та ПКІ відбулися в 2017 році, виробництво планується протягом  2018 року.

Роботи з корейським інститутом KARI. Ведуться за двома основними напрямками.

РД 8. Контракти 2016 року на виготовлення двох турбонасосних агрегатів і комплекту макетів клапанів.

Кулебалони. Контракт 2016 року на виготовлення п’ятдесяти кулебалонів ємністю 130 л і десяти – ємністю 25 л. Контракт успішно завершено, укладено наступний, за яким має бути виготовлено ще сорок два кулебалони.

Досвід успішного співробітництва став підставою для інтересу наших партнерів до розширення співпраці.

Роботи з індійською організацією ISRO (двигунна тематика). Контракт 2017 року на проведення до 2019 року включно вогневих випробувань індійських рідинних ракетних двигунів на дослідно-експериментальній базі Південмашу.

За участі Південмашу в міжнародній кооперації в 2017 році було виконано три пуски за проектом «Вега», один пуск за проектом «Антарес» і один пуск РН «Зеніт» з космодрому «Байконур» за програмою «Наземний старт». Всі пуски були вдалими.

Південмаш продовжує докладати зусиль по просуванню на ринок і розширенню участі в міжнародній кооперації з виробництва ракетно-космічної техніки. Підприємством розроблені пропозиції щодо співпраці для перспективних партнерів, які включають, зокрема:

  • розроблення, випробування і серійне виготовлення елементів РН, включаючи рідинні та твердопаливні двигуни;
  • розроблення і виробництво космічних апаратів з використанням компонентів виробництва країни-партнера;
  • спільне створення легкої РН і безкосмодромного ракетно-космічного комплексу на її основі;
  • участь підприємств країни-партнера в поставках сировини, матеріалів і компонентів для виробництва космічної техніки в рамках програми імпортозаміщення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають