Перспективний ракетно-космічний комплекс «ЦИКЛОН-1М» для Українського космодрому

Експертиза, проведена Міжнародним центром космічного права при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України на замовлення «КБ «Південне», підтвердила принципову можливість здійснення космічних запусків з території України.

19824
Циклон-1М- Фото: Южмаш
 • Тенденції на світовому ринку космічних послуг в останні роки свідчать про те, що найближчим часом очікується значне збільшення комерційного попиту на виведення малих і середніх космічних апаратів на низькі навколоземні орбіти. Уже сьогодні у всьому світі багатьма компаніями ведуться розробки космічних апаратів та ракет-носіїв легкого та надлегкого класу для комерційного застосування.ДП «КБ «Південне» слідкує за зміною кон’юнктури на ринку космічних послуг та інтенсивно проводить перспективні науково-технічні розробки, які вже завтра мають забезпечити стабільне майбутнє підприємству, його конкурентоспроможність, сучасність та повноцінну реалізацію науково-технічного потенціалу.

  Одним із найперспективніших сьогоднішніх проектів, над яким працюють у «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля», є створення космічного ракетного комплексу на основі ракети-носія легкого класу «Циклон-1М»

  В основу розробки РН «Циклон-1М» закладається низка високотехнологічних системних та конструктивних рішень та максимальна диверсифікація промислової кооперації, широке залучення нових підприємств, у тому числі із приватного сектора, та власного високотехнологічного дослідно-промислового виробництва. Основні особливості створюваного носія:

  • Раціональне поєднання нових технологій з високонадійними серійними вузлами, системами і агрегатами.
  • Використання композитних матеріалів для виготовлення основних корпусних елементів ступенів, в тому числі баків для кріогенних компонентів палива.
  • Застосування на другому ступені маршового двигуна нової розробки з електронасосною системою подачі компонентів палива, виготовленого з максимальним використанням адитивних технологій.
  • Застосування орбітального ступеня з рухомою установкою нової розробки на екологічно чистому монопаливі.

  «КБ «Південне» розраховує на широкомасштабне міжнародне співробітництво при створенні та експлуатації ракетно-космічного комплексу «Циклон-1М», включаючи спільне створення наземної пускової бази на території різних країн світу.

  Але найголовніше, при умові реалізації цього амбітного проекту Україна може отримати власний універсальний пусковий комплекс для РН космічного призначення легкого класу. У якості потенційних місць розташування ракетно-космічного комплексу в Україні може розглядатись Херсонська область та узбережжя Бузького або Дніпровського лиманів.

  Траса польоту
  Презентація проекту «Циклон-1М» учасникам загальних зборів Української асоціації високотехнологічних підприємств і організацій «Космос», м. Київ, 14 березня 2019 р.

  Про допомогу проекту

  4 КОМЕНТАРІ

  1. Как вам кажется, на сколько реально, при условии отсутствия политической воли, договориться с Турецкой республикой относительно трасс падения? Особенно для первых пусков, когда вероятность фатального сбоя достаточно высока. Кроме того, учитывая траекторию запуска она, кажется, против направления вращения Земли и опять таки кажется выводит на +/- полярную орбиту.
   На сколько коммерчески восстребована орбита с такими параметрами?
   Спасибо

  2. Траекторія проходить майже над Стамбулом, з великою можливістю аварії і падіння уламків туди. Ага, дуже реалістичний проект(

  3. Легко. Дать Турции долю в проекте и они хоть из самого Стамбула будут ракеты пускать )))
   Турция сейчас в изоляции. Такой пиар будет очень полезен для политической элиты.

  4. на характеристиках двигуна 1 ступеня переклад англійською повний ахтунг! Хтось скажіть їм.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here