9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

Парламент прийняв у першому читанні Космічну програму України

Верховна Рада прийняла в першому читанні Космічну програму України.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на допис народного депутата Дмитра Кисилевського у Facebook .

“Нинішня війна лише підкреслила необхідність космічних технологій не просто для розвитку, а для виживання нашої країни. Зайве говорити, скільки життів українців врятували вчасно отримані супутникові знімки.Але й поза воєнним контекстом очевидно, що космічні технології – це те, що відрізняє сировинні, бідні країни 3-го світу від сучасних розвинених країн. Україна, на щастя, все ще має ці технології. І наш обов’язок – їх зберегти і розвинути”, – написав він.

Повідомляється, що прийнята у першому читанні програма була підготовлена урядом і Космічним агентством ще до вторгнення. Наразі йде напрацювання змін до другого читання, щоб підвести пріоритети космічної програми та строки її реалізації до викликів сьогодення.

blank

Нагадаємо, у вересні цього року Україна та Канада домовилися про співпрацю за програмою кубсатів. На орбіту виведуть 16 наносупутників від українських студентів.

blank

Планується, що запуски буде здійснено з пускового майданчика у канадській провінції Нова Шотландія на борту української ракети-носія Циклон-4М.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають