9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Квітня, 2021

NASA Space Apps Challenge: одеські шестикласники спроектували «розумне поселення» з космічною інфраструктурою

 • Відразу дві українські команди увійшли в Топ-25 конкурсу NASA Space Apps Challenge 2017, завдання якого – пошук талантів і перспективних проектів по всьому світу. Одна з них з Одеси. Її учасники – дванадцятирічні школярі, закохані в космос.

  Право брати участь в NASA Space Apps Challenge 2017 шестикласники зі школи №117 Давид Окс, Ліза Опря, Артем Сміренскій і Аліса Степанова завоювали в ході найбільшого в світі космічного конкурсу-Хакатона NASA. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Думская.

  В Одесі було 160 зареєстрованих учасників, – говорить координатор NASA Space App Challenge 2017 Марія Яроцька. – Діти працювали нарівні з дорослими, гідно переносили всі тяготи, іншими словами, проявили себе з найкращої сторони. І хоча зараз вони не перемогли, але потрапляння в Топ-25 – це дуже високий результат. У NASA щороку готують завдання для хакатонів, і якщо вони бачать перспективні проекти, то роблять їх авторам таку пропозицію, від якої неможливо відмовитися.

  Темою своєї роботи хлопці зробили сталий розвиток людських поселень. Вони представили проект Autonomous Smart Village, що розкриває концепцію «розумного поселення».

  Це свого роду кібуц на 1000 чоловік, повністю автономний. Всі необхідні ресурси виробляє самостійно. Навіть якщо раптом вибухне атомна станція і зникне електрику, там завжди буде тепло і світло: в нашому проекті ресурси виробляються за допомогою вітряних генераторів, сонячних батарей і фільтрації стічних вод. Їжу передбачається отримувати з власних полів і ферм. Ідеальне місце для реалізації проекту – покинута село на березі річки, – пояснив «Думській» капітан команди Давид Окс.

  Мати капітана Діна Казацкер розповіла нам, що її син давно і серйозно цікавиться космічною темою.

  Він обожнює все, пов’язане з космосом, відвідує астрономічний гурток та вже неодноразово брав участь в конкурсах Малої академії наук, – говорить вона.

  Попадання в топ-25 (голосування закінчується завтра, зараз одесити на 19-й позиції) стало серйозним успіхом як для самих юних учасників, так і для України в цілому.

  На думку голови правління організації UkraineIS Сергія Вакаріна, серед українських колективів саме одеська команда в цьому році заслуговує на перемогу.

  Це наймолодша команда, її учасники – діти, які грають по« дорослим »правилам. По-друге, Одеса бере участь в Хакатони вперше, що теж підвищує шанси, і, нарешті, у них найкрутіша ідея – будувати екологічно чисті, енергонезалежні поселення майбутнього, – говорить він.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".

  “Авіалінії Антонова” доставили 80 тонн автомобільних запчастин з Азії до США

  Авіакомпанії "Авіалінії Антонова" на літаку Ан-124 "Руслан" перевезли з Індонезії та В'єтнаму в США 80 тонн автомобільних запчастин.Передає Національний...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Еталон” виграв тендер на постачання шкільних автобусів до Дніпропетровської та Чернівецької областей

  Парк шкільних автобусів Дніпропетровської та Чернівецької областей поповниться українськими автобусами марки "Еталон".Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Українське Дунайське пароплавство модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист про наміри щодо сприяння процесу...

  Україна домовляється з Азербайджаном про зняття обмежень на кількість авіарейсів

  Азербайджан повідомив про готовність зняти обмеження за кількістю авіарейсів і позитивно розглянути запит Державіаслужби України, - за підсумками переговорів міністра інфраструктури Владислава...

  “Укравтодор” проводить ремонт найстарішого мосту в Харківській області (фото)

  На Харківщині стартували роботи з реконструкції та ремонту найстарішого мосту в області.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Крюківський вагонобудівний завод вивів на випробування другий дизель-поїзд ДПКр-3 (фото)

  На Південній залізниці проходять випробування нового дизель-поїзда Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3-002.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС. Уточнюється, що тестові...

  Зараз читають

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.

  Мінінфраструктури лобіює створення Державного фонду внутрішніх водних шляхів

  У Міністерстві інфраструктури України наголосили на важливості якнайшвидшого розгляду та прийняття в першому читанні законопроєкту №4168 про...

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної...