9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 3 Жовтня, 2023

NASA Space Apps Challenge: одеські шестикласники спроектували «розумне поселення» з космічною інфраструктурою

Відразу дві українські команди увійшли в Топ-25 конкурсу NASA Space Apps Challenge 2017, завдання якого – пошук талантів і перспективних проектів по всьому світу. Одна з них з Одеси. Її учасники – дванадцятирічні школярі, закохані в космос.

Право брати участь в NASA Space Apps Challenge 2017 шестикласники зі школи №117 Давид Окс, Ліза Опря, Артем Сміренскій і Аліса Степанова завоювали в ході найбільшого в світі космічного конкурсу-Хакатона NASA. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Думская.

В Одесі було 160 зареєстрованих учасників, – говорить координатор NASA Space App Challenge 2017 Марія Яроцька. – Діти працювали нарівні з дорослими, гідно переносили всі тяготи, іншими словами, проявили себе з найкращої сторони. І хоча зараз вони не перемогли, але потрапляння в Топ-25 – це дуже високий результат. У NASA щороку готують завдання для хакатонів, і якщо вони бачать перспективні проекти, то роблять їх авторам таку пропозицію, від якої неможливо відмовитися.

Темою своєї роботи хлопці зробили сталий розвиток людських поселень. Вони представили проект Autonomous Smart Village, що розкриває концепцію «розумного поселення».

Це свого роду кібуц на 1000 чоловік, повністю автономний. Всі необхідні ресурси виробляє самостійно. Навіть якщо раптом вибухне атомна станція і зникне електрику, там завжди буде тепло і світло: в нашому проекті ресурси виробляються за допомогою вітряних генераторів, сонячних батарей і фільтрації стічних вод. Їжу передбачається отримувати з власних полів і ферм. Ідеальне місце для реалізації проекту – покинута село на березі річки, – пояснив «Думській» капітан команди Давид Окс.

Мати капітана Діна Казацкер розповіла нам, що її син давно і серйозно цікавиться космічною темою.

Він обожнює все, пов’язане з космосом, відвідує астрономічний гурток та вже неодноразово брав участь в конкурсах Малої академії наук, – говорить вона.

Попадання в топ-25 (голосування закінчується завтра, зараз одесити на 19-й позиції) стало серйозним успіхом як для самих юних учасників, так і для України в цілому.

На думку голови правління організації UkraineIS Сергія Вакаріна, серед українських колективів саме одеська команда в цьому році заслуговує на перемогу.

Це наймолодша команда, її учасники – діти, які грають по« дорослим »правилам. По-друге, Одеса бере участь в Хакатони вперше, що теж підвищує шанси, і, нарешті, у них найкрутіша ідея – будувати екологічно чисті, енергонезалежні поселення майбутнього, – говорить він.

Останні новини:

Зараз читають