9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

НАН України проводить випробування супутника “Січ-2-30” на замовлення КБ “Південне”

Український космічний апарат «Січ-2-30» проходить комплекс випробувань в установах Національної академії наук України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу НАН України.

Комплекс робіт стосується вимірювання магнітних характеристик.

Випробування проходять на замовлення виробника апарату Державного підприємства «Конструкторське бюро (КБ) «Південне» ім. М.К. Янгеля».

Комплекс робіт відбувався на магнітовимірювальному стенді Магнітодинамічного комплексу Інституту технічних проблем магнетизму (ІТПМ) НАН України (Харків).

blank
Зліва направо: начальниця сектору ДП «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» Ольга Авдейко, заступник директора з науково-технічної роботи ІТПМ НАН України Сергій Петров, провідний інженер відділу проблем управління магнітним полем ІТПМ НАН України Анатолій Єрісов, виконувач обов’язків директора ІТПМ НАН України кандидат технічних наук Володимир Грінченко

Зазначено, що наразі вчені закінчили обробку результатів вимірювання.

Супутник «Січ-2-30» має стати першим за останні 10 років вітчизняним апаратом дистанційного зондування Землі.

Він буде готовий до виведення на навколоземну орбіту до кінця 2021 року.

Запустити супутник планується з пускового майданчика компанії SpaceX (США) за допомогою ракетоносія Falcon 9.

ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» уклало контракт з європейською компанією ISILAUNCH, що контрактує у SpaceX місця для доставлення вантажів у космос.

Космічний апарат «Січ-2-30» оснащено магнітною системою управління (МСУ), принцип роботи якої ґрунтується на взаємодії встановлених на супутнику спеціальних електромагнітів із магнітним полем Землі.


Точне визначення магнітного моменту космічного апарату вкрай важливе для розрахунку параметрів його магнітної системи управління, яка забезпечує стабілізацію орієнтації апарату на орбіті.

Магнітовимірювальний стенд Магнітодинамічного комплексу ІТПМ НАН України є єдиним в країні об’єктом національного надбання, на якому можна виконувати сертифіковане вимірювання магнітних моментів космічних апаратів.

Стенд оснащено магнітометричною апаратурою для вимірювання постійних і змінних низькочастотних магнітних полів у діапазоні 10-9 ÷ 2 Тл, а також їхнього градієнту.

blank
Український супутник дистанційного зондування землі “Січ-2-1”

Метрологічні можливості магнітовимірювального стенду Магнітодинамічного комплексу дають змогу виконувати такі роботи:

  • вимірювання модуля та вектору індукції магнітного поля, створеного різними технічними об’єктами з енергоспоживанням до 500 кВт, габаритами до 3 м та масою до 3000 кг, а також вимірювання індукованих, залишкових і струмових складових індукції магнітного поля;
  • контроль магнітних характеристик немагнітних та слабомагнітних матеріалів (вимірювання магнітної проникності, виявлення феромагнітних включень);
  • розмагнічування та намагнічування об’єктів і матеріалів;
  • визначення ефективності систем екранування магнітного поля.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають