9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

На орбіту вивели французький супутник з харківським агрегатом

Харківське АТ “ФЕД” спільно з Центром технічної фізики Державного аерокосмічного університету ім. Жуковського ХАІ розробило і виготовило унікальний теплообмінник для космічних апаратів, встановлений на геостаціонарному телекомунікаційному супутнику SES-17.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Новини Live.

23 жовтня на орбіту був виведений супутник і французький військовий космічний апарат SYRACUSE 4a.

Його загальна вага становить 6,4 тонни, а виготовила його франко-італійська компанія Thales Alenia Space. Саме вони замовили у харків’ян терморегулюючий гідроакумулятор. Він працює на двофазному принципі охолодження і дозволяє забезпечити стабільну роботу бортової електроніки супутника, що відрізняється надвисокою потужністю.

Тепер сонячні батареї генерують понад 25 кВт, при тому, що більшість супутників на нашій орбіті мають потужність всього в 14 кВт.

Виробником був оголошений тендер, в результаті якого виграло Харківське підприємство, розробку якого перевірили кілька разів на відповідність вимогам компанії. 

Для виробництва теплообмінника, розробка якого почалася у 2016 році, був побудований спеціальний цех і виготовлено унікальне зварювальне обладнання. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають