9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

На орбіту виведуть 16 наносупутників від українських студентів

До 16 «кубсатів» від українських студентів буде виведено на орбіту у рамках партнерства з американськими і канадськими компаніями.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Державного космічного агентства України.

В рамках Міжнародного астронавтичного конгресу (м.Париж) Державне космічне агентство України з компаніями Maritime Launch Services Inc. (Канада) і Nanoracks (США) підписало тристоронній Лист про наміри спрямований на підтримку українських студентських проєктів зі створення космічних апаратів типу «кубсат».

Документ окреслює майбутнє партнерство в рамках ініціативи. Так ДКА координуватиме роботу з українськими університетами для відбору учасників, Maritime Launch Services Inc забезпечить виведення на орбіту до 16 «кубсатів» українських студентських команд, а Nanoracks – керівництво місією, інтеграцію ракети-носія та іншу необхідну підтримку.

Планується, що запуск буде здійснено з пускового майданчика у канадській провінції Нова Шотландія на борту ракети-носія Циклон-4М.

blank

«Підтримка студентських супутникових проєктів — це інвестиція в майбутнє, яка створює базу для формування нового космічного сегмента України. ДКА разом з Міносвіти провело попередній аналіз, який показав, що є низка українських вишів, які зацікавлені у створенні кубсатів», – наголосив Голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай.

 Захід проводився за підтримки Канадського космічного агентства (CSA) та його Президентки Ліси Кемпбелл.

CubeSat (Cube Satelite) — це тип малих супутників для космічних досліджень з об’ємом 10×10×10 см³ та вагою не більше 1,33 кг (можливо об’єднати декілька апаратів в один).

Maritime Launch Services — канадська компанія з космічних транспортних польотів, яка використовуватиме українські ракети «Циклон-4М».

Запуски на полярну і сонячну синхронну орбіту будуть здійснювати з космодрому Кансо, Нова Шотландія.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають