9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Листопада, 2023

Ми можемо створити власний супутник разом з Туреччиною – Бондар

Україна має розвивати співпрацю з Туреччиною у створенні сучасної космічної техніки та засобів доставки. 

Про це заявив Надзвичайний та Повноважний посол України у Туреччині Василь Бондар в ефірі програми Security Talks на Апостроф TV, повідомляє Промисловий портал

За словами Боднара, нині Туреччина вже запустила декілька своїх супутників, які виготовлялися на замовлення компанією Airbus Defence and Space, але без участі України, попри явний інтерес. 

blank
З українського Ан-124-100 “Руслан” вивантажують турецький супутник Turksat 5B у контейнері Airbus Defense and Space для запуску ракетоносієм компанії SpaceX. Фото: ДП “Антонов”

У співпраці з Туреччиною вже був готовий проєкт спільного космодрому в одній з африканських країн, з якого мали б стартувати ракетоносії українського виробництва й виводити на орбіту корисне навантаження як для турецької сторони, так і на замовлення інших країн. 

Нині між двома країнами діють дві робочі групи: одна щодо співпраці зі створення та використання супутників, а інша – щодо розвитку співпраці у космічній сфері. У рамках цих груп до повномасштабної війни було напрацьовано кілька проєктів. 

blank

Розширення інтересу до дослідження космосу Туреччиною

Пан посол зазначив, що розвиток космічних досліджень у Туреччині нині набуває комерційного інтересу. 

“Навіть компанія Baykar Makina вже починає дивитись на тему космосу, ракетних технологій, тематики тих же аналогів Starlink, яка може в майбутньому принести серйозну вигоду, але мати своє виробництво. Тобто це велика перспектива. У будь-якому випадку ми бачимо, зараз навіть на лінії фронту, якщо є Starlink, то люди мають зв’язок, доступ і можливість вести бойові дії в сучасних бойових умовах, а не в умовах Першої світової війни. Тобто от вам і відповідь на те, чи треба це розвивати“, – наголошує Василь Боднар. 

blank
Один з проєктів українського оптичного супутника. Фото для ілюстрації

На думку дипломата, у створенні власного супутника в Україні, потреба у якому є очевидною, варто залучати досвід турецьких партнерів, щоб спростити задачу наших інженерам і отримати якісний продукт.

“По засобах доставки, це також треба говорити, наскільки збереглись потужності “Південмашу”. Наскільки ми можемо використовувати ту ракетну техніку, яка в нас була в наявності, чи ми можемо зробити нову при певних інвестиціях? Але у будь-якому випадку тему космосу забувати не можемо, інакше ми програємо конкуренцію у світі”, – зазначає пан посол. 

Останні новини:

Зараз читають