9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

Мініексперименти українських школярів відправлять до МКС на ракеті Ілона Маска

Дві команди-фіналістів, обрані UNIT.City разом із Малою академією наук із 238 команд-учасників, отримали можливість відправити свої проєкти на Міжнародну космічну станцію.

Першими українськими фіналістами конкурсу стали команди з Харкова та Одеси, розповіли організатори, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на НВ Техно.

Одинадцятикласники з Харківської гімназії № 47 досліджують затвердження стоматологічних матеріалів у космосі, а команда 8-го класу «Рішельєвського наукового ліцею» з’ясує, чи впливає відсутність гравітації на процес формування кристалів, їх розміри, кількість та форму.

До участі запрошувалися школярі 8-11 класів. На старті вони отримали від SSEP (Student Spaceflight Experiments Program) мінілабораторії, де могли ставити наукові експерименти у різних галузях біології.

Протягом 5 тижнів під керівництвом викладачів біології, фізики та хімії (залежно від напряму дослідження) проєктували власний експеримент, детальні інструкції та розробляли наукову гіпотезу.

З жовтня по листопад проходила презентація проєктів перед місцевими комісіями. Загалом було прийнято понад 238 заявок від 750 старшокласників із 7 шкіл України. 16 грудня було обрано 2 переможці.

Тепер мінілабораторії команд-переможців будуть відправлені на МКС за допомогою ракети Falcon 9, де експериментами школярів за їхніми інструкціями керуватимуть астронавти. Подорож українських команд на запуск ракети та наукову конференцію у Вашингтоні відбудеться влітку 2022 року за відсутності карантинних обмежень.

«Майбутнє проєктів освітньої дипломатії – у партнерстві з інноваційним бізнесом. Сьогодні ми разом зробимо мініексперимент у космосі, а вже завтра відправимо свою ракету разом», – зазначив Євген Кудрявець, директор програми та заступник директора з міжнародних відносин МАН.

Україна бере участь у програмі SSEP за підтримки Міністерства освіти і науки та є однією із трьох країн (США, Канада, Україна), які приєдналися до ініціативи.

«Ми віримо, що майбутнє належить тим, хто його створює, і тому хочемо дати можливість усім охочим українцям доторкнутися до нього на практиці. Це фантастично – у 14-16 років спробувати подібне у своєму житті. Ми впевнені, що такий крок дуже важливий у просуванні інновацій в Україні, і раді сприяти залученню нашої держави до таких масштабних міжнародних програм», — прокоментував Костянтин Євтушенко, керуючий партнер інноваційного парку UNIT.City.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають