9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 15 Серпня, 2022

Космічні відомства України та Канади готують підписання двостороннього документа про співпрацю

Космічні відомства України та Канади планують закріпити підписанням двостороннього Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва в галузі дослідження і використання космічного простору в мирних цілях відпрацьовуються плани партнерства на світовому космічному ринку, повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” інформоване джерело в космічному секторі.

За його даними, документ планується підписати в рамках наміченого на жовтень офіційного візиту в Канаду прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

“На сьогодні українська і канадська сторони вже завершили відпрацювання та узгодження проекту документа, який планується підписати в рамках наміченого на кінець жовтня візиту в Канаду глави українського уряду”, – уточнило джерело.

Як зазначив співрозмовник агентства, сьогодні Україна і Канада відпрацьовують плани розширення перспективного партнерства на світовому космічному ринку.

“Готується до підписання документ покликаний забезпечити правову основу для розвитку співробітництва між українськими та канадськими компаніями в космічній сфері, а також забезпечити якісну реалізацію проектів та ініціатив, що становлять взаємний інтерес для науково-технічної та промислово-інвестиційної діяльності обох країн в цій сфері”, – сказав він.

Як повідомлялося, в березні канадська Maritime Launch Services Ltd. (MLS) озвучила плани з будівництва в канадській провінції Нова Шотландія стартового комплексу для комерційних запусків супутників на низьку навколоземну і сонячно-синхронну орбіти за допомогою української ракети-носія (РН) “Циклон-4М” розробки ДКБ “Південне” (Дніпро). Перший пуск за проектом, який планується реалізувати на комерційній основі, намічений на 2020 рік.

Крім того, Україна також планує на найближчий час запуск побудованого в рамках укладеного у 2009 році контракту з канадською MacDonald Dettwiler and Associates (MDA) першого супутника національної супутникової системи зв’язку (НСС) “Либідь”. Спочатку запуск “Либідь” був намічений на 2012 рік, терміни запуску неодноразово зміщувалися з різних причин.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають