Компанія українського підприємця отримала місце на американському космодромі для запуску власних ракет

11560
 • Компанія українського підприємця Максима Полякова Firefly Aerospace отримає місце на американському космодромі Ванденберг.

  Видання spacenews.com пише, що Firefly Aerospace отримала дозвіл від військово-повітряних сил США і надалі буде співпрацювати з американськими астронавтами, передає MC Today.

  У вересні компанія переобладнав майданчик для запуску власної ракети. Firefly Aerospace розробила два носія Alpha і Beta. Перша може доставити на орбіту від 630 до 1000 кг вантажу. Друга – здатна працювати багаторазово.

  Перетворення активного урядового пускового майданчика в комерційну експлуатацію значно менш складне і дешевше, ніж розробка нового місця запуску нового покоління, що дозволяє економити роки будівництва об’єктів Firefly і значні капіталовкладення, – сказав Бред Оброкто, директор по запуску компанії. Це дозволяє Firefly оріентовно запустити перший РН Alpha у третьому кварталі 2019 року і до кінця 2020 року розганятися до щомісячних запусків.

  Firefly як і раніше оцінює варіанти для запуску на східному узбережжі, з об’єктами на військово-повітряній станції Кейп Канаверал, Космічним центром Кеннеді і середнім атлантичним регіональним космодром в Вірджинії.

  Firefly Aerospace — приватне аерокосмічне підприємство, базоване в Остіні (Техас, США), яке розробляє легкі ракети-носії для запуску вантажів у космос. Фірма є прихильником ідеї «Нового космосу» — руху в аерокосмічній промисловості, що має за мету збільшення доступності космосу за рахунок технічних інновацій, що мають зменшити вартість запусків, а також за рахунок подолання адміністративних та логістичних обмежень, пов’язаних зі залежністю від національних космічних установ.

  У жовтні 2016 року підприємство відправило своїх співробітників у відпустку і у квітні 2017 року оголосило про банкрутство. Проте згодом активи фірми були викуплені підприємцем Максимом Поляковим, уродженцем України.

  Всі активи підприємства, а також патенти і ліцензійні угоди, викупив український підприємець Максим Поляков. На базі раніше заснованої ним компанії EOS Launcher та купленої Firefly Space Systems було створено Firefly Aerospace. Загальний обсяг інвестицій, вкладених Поляковим в FFS, склав $75 мільйонів.

  Наразі Firefly Aerospace розробила два ракетоносія:

  • Firefly Alpha – киснево-газова ракета може виводити до 400—500 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту і до 225 кг на сонячносинхронну. У конструкції ракети передбачається застосування композитних технологій. Для спрощення конструкції двигуна використовується технологія витіснення: стиснений газ витісняє пальне і окислювач з баків, дозволяючи обійтися без турбонасоса. Ще одним нововведенням є використання клиноповітряного ракетного двигуна, який дозволяє підвищити ефективність ракети. Вартість пуску оцінюється в $8 млн.
  • Firefly Beta – наразі в розробці на стадії прототипу. Вона складатиметься з кількох Alpha і буде здатна доставляти на орбіту до 1,1 тонни. Також Beta, як і Falcon 9, буде ракетою багаторазового використання.

  Результат пошуку зображень за запитом "Firefly Alpha"


  Про допомогу проекту