9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 24 Січня, 2022

КБ «Південне» ввів в експлуатацію новий обчислювальний центр з найпотужнішим суперкомп’ютером в Україні

У конструкторському бюро «Південне» введено в експлуатацію новий обчислювальний центр Yuzhnoye SC (ОЦ) з найпотужнішим суперкомп’ютером в Україні. Унікальну комп’ютерну систему спеціально розроблено для вирішення інженерних і наукових завдань за допомогою методів обчислювальної фізики.

На відкритті ОЦ були присутні керівники підприємств – стратегічних партнерів КБ «Південне» і представники усіх учасників проекту – MTI, Hewlett Packard Enterprise, APC, ANSYS та інші.

blank

Надійне і безперебійне функціонування обчислювального центру гарантує розвинена інженерна та комп’ютерна інфраструктура, а ефективне вирішення завдань – найпрогресивніше програмне забезпечення для моделювання у таких галузях як аеродинаміка, механіка, теплообмін і мультифізика.

blank

Особливість суперкомп’ютера полягає в тому, що він забезпечує вирішення великої кількості завдань за короткий час, підвищену точність результатів і можливість проведення повного комплексу розрахункових робіт у максимально короткі строки. Високопродуктивна система суперкомп’ютера cкладається із сотні серверів і близько чотирьох тисяч обчислювальних ядер на процесорах найновішої архітектури. Загальна ємність оперативної пам’яті – близько 18 терабайт, для швидкого зберігання даних доступне сховище на 200 терабайт. Усі компоненти суперкомп’ютера об’єднано спеціалізованою високошвидкісною комп’ютерною мережею. Крім того, систему обладнано гібридними обчислювальними серверами з найновішими графічними прискорювачами й окремими модулями для оброблення й візуалізації великих розрахункових даних. Пікова продуктивність суперкомп’ютера становить 300 терафлопс (300 трильйонів операцій в секунду), її порівнюють до потужності тисячі персональних комп’ютерів, які працюють одночасно.

blank

Доступ до таких обчислювальних ресурсів дасть фахівцям КБ «Південне» змогу із недоступною раніше швидкістю проробляти сотні технічних рішень та впроваджувати найбільш оптимальні й ефективні, розширить можливості для реалізації нових, нестандартних ідей. Тобто введення в експлуатацію суперкомп’ютера ще більше підвищить науково-технічну конкурентоспроможність підприємства.

Відкриття обчислювального центру – тільки перший етап упровадження високопродуктивних комп’ютерних технологій. У майбутньому продуктивність суперкомп’ютера може бути збільшено вдвічі, а комп’ютерна інфраструктура ОЦ стане основною платформою електронної діяльності підрозділів КБ «Південне».

Реалізувати проект вдалося завдяки міжнародним комерційним контрактам КБ «Південне», без залучення коштів держбюджету. Упровадження суперкомп’ютера – стратегічна інвестиція КБ «Південне» не тільки у свою виробничу базу, але й у зміцнення науково-технічного потенціалу України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають