9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

КБ Південне впроваджує композитні технології у ракетобудуванні

Створення конкурентоспроможної ракетно-космічної техніки сьогодні вимагає нових матеріалознавчих і конструкторських рішень, освоєння нових перспективних технологій, а також сучасної виробничої бази.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу підприємства.

З цією метою у 2015 році у КБ «Південне» розпочато організацію дослідного виробництва – саме тоді у рамках комерційних контрактів КБ почало купувати та освоювати нове обладнання. Зараз можна казати про новий етап цього процесу: на підприємстві створено цілий комплекс, який ще розширюватиметься, але вже зараз тут впроваджуються новітні технології створення вузлів та деталей ракетно-космічної техніки з полімерних композиційних матеріалів (ПКМ), які дозволяють зменшити масу конструкції і при цьому поліпшити її механічні характеристики.

blank

У складі комплексу – сучасне високотехнологічне обладнання:
5-координатний намотувальний верстат з робочим діаметром до 1 м і довжиною до 6 м, єдиний в Україні високоточний 5-осьовий оброблювальний центр, просочувальна машина для виготовлення напівфабрикатів (препрегів) з різних армуючих наповнювачів, перший в Європі 3D-принтер для виготовлення великогабаритних деталей з ПКМ, фарбувально-сушильна камера і прес-камера на 40 атмосфер, модернізоване випробувальне обладнання для визначення міцності, мобільні координатно-вимірювальні машини та ін. Цей комплекс забезпечує замкнений цикл виробництва сучасних виробів РКТ з полімерних композитів.

blank

З метою масового вдосконалення раніше розроблених металопластикових кулебалонів з органопластиковою оболонкою проведені роботи із заміни сталевого лейнера на пластиковий, а також армуючого органоволокна на високоміцне вуглецеве волокно. Це технологічне рішення вже закладається в нові розробки.

Те ж стосується розміростабільних трубчастих елементів, які використовуються для складання космічних апаратів. Тепер їх виготовляють методом спіральної намотки високоміцного вуглецевого волокна. Ці складові елементи конструкції супутників вже підтвердили свою працездатність в умовах космічного простору в широкому діапазоні температур. Сьогодні ці рішення вже закладають у конструкцію майбутнього КА «Січ-2М».

Також «КБ «Південне» освоює виробництво нових перспективних виробів – паливних баків, призначених для зберігання кріогенних компонентів палива в температурному діапазоні від -196 до +100°С.

Дослідна    конструкція    кріогенного    паливного    бака,  що  виготовлена у КБ «Південне», – це цільномотана пластикова конструкція, яка складається з плівкового лейнера, силової оболонки на основі вуглецевого волокна і сталевих фланців. Бак був продемонстрований на міжнародній виставці в Німеччині (квітень 2018 р.)

Наступні зусилля були спрямовані на розробку конструкцій кріогенних паливних безлейнерних баків з метою їх вагового вдосконалення та забезпечення герметичності конструкції в цілому. Був створений безлейнерний бак у вигляді цільномотаної пластикової конструкції, що складається з вуглепластикових фланців, виготовлених методом викладки. Технологія викладки вже використовувалася при виробництві деталей системи термостатування для ракети-носія «Антарес» з вуглепластику і силової оболонки на основі вуглецевого волокна. Успішно проведені функціональні   випробування  при   навантаженні    внутрішнім   тиском   до 7,5 кгс/см². Бак був продемонстрований на міжнародній виставці в Китаї (листопад 2018 р.).

Розвиток дослідного виробництва і застосування нових матеріалів і технологій дозволяє нашому підприємству підвищувати конкурентоспроможність своєї продукції і залишатися сильним гравцем на ринку космічних послуг.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають