9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 14 Травня, 2021

КБ Південне впроваджує композитні технології у ракетобудуванні

 • Створення конкурентоспроможної ракетно-космічної техніки сьогодні вимагає нових матеріалознавчих і конструкторських рішень, освоєння нових перспективних технологій, а також сучасної виробничої бази.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу підприємства.

  З цією метою у 2015 році у КБ «Південне» розпочато організацію дослідного виробництва – саме тоді у рамках комерційних контрактів КБ почало купувати та освоювати нове обладнання. Зараз можна казати про новий етап цього процесу: на підприємстві створено цілий комплекс, який ще розширюватиметься, але вже зараз тут впроваджуються новітні технології створення вузлів та деталей ракетно-космічної техніки з полімерних композиційних матеріалів (ПКМ), які дозволяють зменшити масу конструкції і при цьому поліпшити її механічні характеристики.

  У складі комплексу – сучасне високотехнологічне обладнання:
  5-координатний намотувальний верстат з робочим діаметром до 1 м і довжиною до 6 м, єдиний в Україні високоточний 5-осьовий оброблювальний центр, просочувальна машина для виготовлення напівфабрикатів (препрегів) з різних армуючих наповнювачів, перший в Європі 3D-принтер для виготовлення великогабаритних деталей з ПКМ, фарбувально-сушильна камера і прес-камера на 40 атмосфер, модернізоване випробувальне обладнання для визначення міцності, мобільні координатно-вимірювальні машини та ін. Цей комплекс забезпечує замкнений цикл виробництва сучасних виробів РКТ з полімерних композитів.

  З метою масового вдосконалення раніше розроблених металопластикових кулебалонів з органопластиковою оболонкою проведені роботи із заміни сталевого лейнера на пластиковий, а також армуючого органоволокна на високоміцне вуглецеве волокно. Це технологічне рішення вже закладається в нові розробки.

  Те ж стосується розміростабільних трубчастих елементів, які використовуються для складання космічних апаратів. Тепер їх виготовляють методом спіральної намотки високоміцного вуглецевого волокна. Ці складові елементи конструкції супутників вже підтвердили свою працездатність в умовах космічного простору в широкому діапазоні температур. Сьогодні ці рішення вже закладають у конструкцію майбутнього КА «Січ-2М».

  Також «КБ «Південне» освоює виробництво нових перспективних виробів – паливних баків, призначених для зберігання кріогенних компонентів палива в температурному діапазоні від -196 до +100°С.

  Дослідна    конструкція    кріогенного    паливного    бака,  що  виготовлена у КБ «Південне», – це цільномотана пластикова конструкція, яка складається з плівкового лейнера, силової оболонки на основі вуглецевого волокна і сталевих фланців. Бак був продемонстрований на міжнародній виставці в Німеччині (квітень 2018 р.)

  Наступні зусилля були спрямовані на розробку конструкцій кріогенних паливних безлейнерних баків з метою їх вагового вдосконалення та забезпечення герметичності конструкції в цілому. Був створений безлейнерний бак у вигляді цільномотаної пластикової конструкції, що складається з вуглепластикових фланців, виготовлених методом викладки. Технологія викладки вже використовувалася при виробництві деталей системи термостатування для ракети-носія «Антарес» з вуглепластику і силової оболонки на основі вуглецевого волокна. Успішно проведені функціональні   випробування  при   навантаженні    внутрішнім   тиском   до 7,5 кгс/см². Бак був продемонстрований на міжнародній виставці в Китаї (листопад 2018 р.).

  Розвиток дослідного виробництва і застосування нових матеріалів і технологій дозволяє нашому підприємству підвищувати конкурентоспроможність своєї продукції і залишатися сильним гравцем на ринку космічних послуг.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Укравтодор” спільно з ЄБРР запускають проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту

  "Укравтодор" спільно з ЄБРР розпочинає проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту. Так, 29 квітня, була проведена зустріч з...

  У Туреччині готують нові ударні безпілотники Bayraktar TB2 для України (відео)

  У Туреччині для України готують до передачі нові ударні середньовисотні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2.Про це йдеться у сюжеті ТСН,...

  В Україні спростили систему підготовки та дипломування моряків

  Міністерство юстиції України зареєструвало затверджений Міністерством інфраструктури України наказ від 6 квітня 2021 року №201 "Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства...

  Міжнародна служба замовлення таксі Bolt починає працювати у Чернівцях

  Міжнародна платформа для замовлення поїздок Bolt оголосила про запуск сервісу в Чернівцях.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Крюківський вагонобудівний завод з початку року отримав 72 мільйони гривень збитків

  ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в січні-березні 2021 року отримало чистий збиток у розмірі 72,12 мільйона гривень, тоді як за аналогічний період 2020...

  В Україні працюють над створенням центру з підготовки фахівців аерокосмічного напрямку

  В Україні мають намір створити Мережевий науково-навчальний центр з підготовки фахівців аерокосмічного напрямку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС....

  До кінця року МВС очікує отримати 28 гелікоптерів Airbus

  Міністерство внутрішніх справ України очікує постачання 28 гелікоптерів виробництва компанії Airbus цього року.Про це під час Всеукраїнського форуму...

  Тривають роботи з реконструкції мосту через Північно-Кримський канал (фото)

  Мостобудівники відзвітували про перші результати реконструкції мосту через Північно-Кримський канал, розташованого на автотрасі Р-47 Херсон - Нова Каховка - Генічеськ.

  Зараз читають

  Україна та Угорщина погодили ремонт та будівництво прикордонних гідротехнічних споруд

  Українсько-угорська робоча група із захисту від шкідливої ​​дії вод погодила будівництво нових і реконструкцію ряду наявних гідротехнічних...

  «Антонов» пропонує відновити проєкт військово-транспортного літака Ан-70

  Підняти в небо літак Ан-70 – унікальну у своєму класі машину, що має значний внутрішній та експортний...

  Україна просить у Німеччини летальне озброєння для захисту морських кордонів

  Україна звернулась до Німеччини за допомогою у вигляді озброєння для захисту свого узбережжя на тлі зростання напруженості...

  ДССТ побудує базу Військово-морських сил України в Бердянську

  Державна спеціальна служба транспорту України збудує військово-морську базу «Схід» Військово-морських сил ЗС України у Бердянську.