9.5 C
Alba Iulia
Середа, 17 Серпня, 2022

КБ “Південне” відзначило 20-ту річницю виводу на орбіту супутника “Океан-О”

“Океан-О” є найважчим та найскладнішим супутником розробки конструкторського бюро. Супутник «Океан-О» вагою понад 6 тонн був призначений для комплексних досліджень в галузі дистанційного зондування Землі: дослідження природних ресурсів і Світового океану, вирішення завдань природокористування, екологічного моніторингу, попередження і контролю надзвичайних ситуацій.

Супутник “Океан-О” був виведений на орбіту 17 липня 1999 ракетоносієм «Зеніт». Супутник мав на своєму борту радіолокаційну, радіометричну, оптико-електронну апаратуру видимого і теплового діапазонів спектра, широкосмугову радіолінію, а також апаратуру збору та передачі інформації, що забезпечує оптичну і мікрохвильову зйомку з низьким, середнім і високим дозволом.

За час роботи (два з половиною років) «Океан-О» передав десятки тисяч знімків високої якості для 74 організацій-споживачів, які допомогли в забезпеченні безпеки судноплавства і вибору оптимальних маршрутів суден в умовах льодової обстановки; виявленні районів забруднення поверхні морів і океанів; вивченні континентального шельфу; визначенні та прогнозуванні термодинамічної стану Світового океану; визначенні полів вітрів, водозапасу хмар і меж зон опадів і їх інтенсивності; визначенні фізичного стану льодового покриву; контролі стану рослинності та грунту; фіксуванні лісових і степових пожеж; визначенні родовищ нафти, газу та інших корисних копалин; зборі контактних даних з морських інформаційних платформ і передачі їх в центри обробки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають