9.5 C
Alba Iulia
Субота, 13 Серпня, 2022

КБ «Південне» представило новий ракетоносій Циклон-4М, що будуть запускати з космодрому у Канаді

На виставці «Зброя та безпека-2017» КБ «Південне» представило нову ракету «Циклон-4М», що планують запускати з космодрому в провінції Нова Шотландія у Канаді.

Ракета являє собою двоступеневу ракету середнього класу, що збиратиметься у кооперації з багатьма державними підприємствами, такими як «Хартрон», «Південмаш» та іншими. Ракета створюється у спільній кооперації з Канадою, як виклик на зростаючий попит на комерційні місії з запусків дронів, зондів, супутників тощо.

Повідомляє Національний промисловий портал.

Розробка першого ступеня ракети-носія «Циклон-4М» базується на використанні відпрацьованих компонентів з ракет-носіїв «Зеніт», що позитивно вплине на екологічність нової ракети. Перший ступінь ракети-носія «Циклон-4М» оснащується двигуном на компонентах палива з використанням рідкого кисню та гасу. Друга ступінь ракети оснащується компонентами палива з використанням азоту, тетраоксиду і несиметричним диметилгідразином з можливістю багаторазового увімкнення для орбітальних маневрів.

Висота ракети-носія «Циклон-4М» сягає 38 метрів. Діаметр – 4 метри. Вага ракети-носія сягатиме приблизно 274000 кілограмів, а вантаж, що він зможе підняти важитиме від 3000 до 3500 кілограмів.

Ракету-носій «Циклон-4М» вперше планують запустити у 2020 році, коли буде готовий космодром у Канаді. Проте вже у 2022 році планується вийти на чистоту запусків у 8 ракет на рік. Ракета до місця запуску буде доставлятися по морю. Цьому сприяє географічно вигідне положення космодрому і заводу-виробника ракетоносіїв. Відомо, що морський транспорт є найдешевшим.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають