9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

Італійська компанія додатково закупила 10 українських двигунів для ракети-носія Vega

КБ “Південне” спільно з ДП “Південмаш” та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10 двигунів РД-843 для ракетоносіїв Vega.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Відзначається, що Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба привітав домовленість, яка принесе українським космічним підприємствам близько 6 мільйонів євро і яка була досягнута спільними зусиллями представників української ракетно-космічної галузі та МЗС України.

“Розширення участі в європейській програмі Vega свідчить про надійність та конкурентність інженерних розробок української ракето-космічної галузі. Якісний високотехнологічний експорт розвиває українську економіку, забезпечує замовлення для підприємств, робочі місця для українських спеціалістів. Супроводження таких контрактів входить до топ-пріоритетів МЗС, і зусилля українських дипломатів в Італії зіграли важливу роль у досягненні цієї домовленості”, – відзначив Міністр закордонних справ.

Наразі, за чинним контрактом, розрахованим до 2023 року виконується постачання 11 блоків маршового двигуна європейської РН Vega. Вісім блоків вже поставлено замовнику, а останні три блоки знаходяться в процесі виробництва.

blank

Однак в цьому контракті мав місце пункт на додаткове замовлення, чим і скористалася AVIO S.p.A.

“Чинний контракт містить опцію, яка передбачає виготовлення додаткових 10 установок. Дякуємо українським дипломатам, які тримали справу під контролем, неодноразово контактували як з керівництвом компанії, так і з представниками Італійського космічного агентства, що призвело до позитивного результату”, – пояснив Головний економіст ДП “Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова” Дмитро Нікон.

Варто додати, що українські підприємства космічної галузі співпрацюють з італійською компанією AVIO S.p.A. за програмою Vega (спільний проєкт Європейського космічного агентства та Італійського космічного агентства) з 2004 року. За цей час в Україні було виготовлено та поставлено замовнику понад 20 блоків маршового двигуна.

Зауважимо, що 16-й успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega з українським двигуном відбувся з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані, 29 квітня 2021 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають