9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Харківські машинобудівники виготовили унікальне обладнання для міжнародного космічного супутника ЅЕЅ-17

Харківська компанія FED разом із Центром Технічної Фізики Державного аерокосмічного університету імені Жуковского ХАІ уперше в світі розробили та виготовили терморегулюючий гідроакумулятор, який буде встановлено на міжнародному космічному супутнику.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Харків.Депо.

Замовник супутника є компанія Thales Alenia Space з Франції. Супутник ЅЕЅ-17 забезпечить телекомунікаційний зв’язок на геостаціонарній орбіті. У міжнародному проєкті ЅЕЅ-17 беруть участь компанії з США, країн Євросоюзу та України.

Прилад ТГА використовується для температурної стабілізації елементів супутника. Агрегат вже змонтовано на супутнику, запуск якого планується в першому кварталі 2021-го року. Всього компанією FED буде виготовлено два агрегати ТГА. Підсумкова загальна вартість контракту – 5 млн доларів.

blank

У цьому році компанія Thales Alenia Space знову оголосила тендер на виготовлення агрегатів для космічних апаратів за який українська компанія також буде змагатися з іншими компаніями. Нагадаємо, що у листопаді 2015-го року компанія FED перемогла в тендері компанії Thales Alenia Space на розробку і постачання теплообмінника для телекомунікаційного супутника. Реалізація проєкту почалася у 2016-му році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають