9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

Фото: У Дніпрі запрацювало експериментальне виробництво приватної американської компанії Firefly Aerospace

У цьому R&D центрі деякі деталі для ракет виготовляють не традиційним способом, а на 3D-принтері.

Нове підприємство, яке має на меті піднімати аерокосмічну галузь країни, відвідав Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки на Дніпропетровщину. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Дніпропетровської ОДА.

Firefly Aerospace – приватна американська аерокосмічна компанія з головним офісом в Остіні (Техас), яка розробляє легкі ракети-носії для запуску вантажів у космос. Торік її заснував американський бізнесмен з українськими коренями Макс Поляков внаслідок поглинання активів Firefly Space Systems.

Вперше в історії США розглядають можливість співпраці у космічних питаннях з приватною компанією, чиє виробництво знаходиться в іншій країні. Це безпрецедентний випадок, – зазначив Макс Поляков.  

Пріоритетний напрямок діяльності дніпровського підприємства – дослідження та експериментальні розробки транспорту легкої категорії для орбітальних польотів.

Передусім тут виготовлятимуть елементи та вузли для однієї з найпередовіших ракет – Alpha. Вона здатна доставляти на орбіту тонну та 600 кг вантажу, здебільшого, супутників.

Серед вдосконалених інженерних рішень – ракета Beta, яка базується на технологіях Alpha і в змозі доставити 4 тони на низьку орбіту.

Деякі деталі для ракетоносіїв виготовляють на найбільшому в Україні промисловому 3D-принтері. Система пошарового синтезу дає можливість випускати вироби з високим ступенем складності, які неможливо отримати традиційними методами.

Це технологія пошарового спікання порошку, завдяки якій з’являються повнофункціональні деталі зі складною геометрією. Процес повністю автоматизований. Зокрема, сопло ракетного двигуна можна створити за 200 годин безперервної роботи машини. На виході маємо абсолютну готову деталь, яка не потребує додаткової обробки, – розказав начальник ділянки 3D-друку Максим Харченко.

Основна особливість ракет Firefly – застосування композитних матеріалів, наприклад, вуглецевого волокна. Alpha і Beta здатні підтримувати тиск у двигуні автономно, не задіюючи фіксоване зовнішнє сопло.

Компанія Firefly Aerospace є прихильником ідеї «Нового космосу» – відкриття доступу до космосу якомога більшому колу людей за рахунок зниження собівартості запусків.

Останні новини:

Зараз читають