9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

Фото: КБ “Південне” розробляє проект наукової бази на місяці

Під час зустрічі з америкакнським астронавтом Рендольфом Брезником у Дніпрі КБ “Південне” презентувало свое бачення промислово-дослідницької бази на Місяці.

Представник КБ «Південне» Генадій Осиновий розповів про бачення фахівцями цього підприємства створення постійно діючої бази на Місяці. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на gorod.dp.uа.

Так, за версією КБ «Південне», при створенні такої бази планується пройти 5 етапів: попередній, мінімальної конфігурації, розширення бази до її робочого об’єму, створення систем автономного життєвого самозабезпечення персоналу на Місяці і переходу до постійно діючого об’єкту на супутнику нашої планети.

blank

Попередній етап, за словами Генадія Осинового, вже проводиться фахівцями як самого КБ, так і його партнерами з інших країн. Ведеться картографування видимої поверхні Місяця для вибору місця розташування майбутньої бази. Паралельно в КБ «Південне» ведеться розробка важкої рекет-носія «Криптон» для цієї місячної програми, а також розгінного і посадкового місячних модулів, здатних на поверхню цієї планети доставити 4 космонавтів, місячної орбітальної станції, модулів для створення самої бази, енергетичної установки для харчування бази і так званого місячного «Ровера» – місяцеходу, на якому космонавти зможуть переміщатися по поверхні планети.

На етапі створення мінімальної конфігурації бази планується провести 5 пусків важких ракет-носіїв «Криптон» для доставки на Місяць перших місячних модулів, перших екіпажів для початку монтажу бази. А також вивід на навколомісячну орбіту місячної орбітельної станції, як тимчасову перевалочну базу для інструментів і обладнання.

На етапі розширеної конфігурації на місячну базу будуть доставлені та змонтовані командний і ремонтний модулі, енергетична установка харчування бази, а також доставлений місячний «Ровер».

Під час створення на місячній базі систем автономного життєзабезпечення там повинні з’явитися додаткові житлові модулі та модуль життєзабезпечення, який буде виробляти кисень і регеніріровать воду, споживану космонавтами на базі.

І нарешті під час завершального етапу – постійно діючої місячної бази – туди буде доставлятися вахтовим методом персонал, який займеться видобутком на цій планеті корисних копалин, в першу чергу, рідкоземельних металів, проведенням наукових експериментів і підготовкою інфраструктури для запусків космічних кораблів до інших планет Сонячної системи. Їх передбачається запускати з Місяця або навколомісячної орбіти, оскільки помітно нижче тяжіння, в порівнянні із земним, дозволить створювати для цих польотів менші за розмірами і більш економічні ракети-носії або розгінні блоки.

blank

Цей проект неминуче дасть потужний поштовх до розвитку технологій і нових систем космічних літальних апаратів, апаратури зв’язку, управління, автономного життєзабезпечення. Він дуже складний і дорогий. Тому вирішити його можна буде тільки спільними зусиллями фахівців і компаній з багатьох країн світу, а також фінансування робіт з нього також урядами найбільш розвинених країн. Але і випадку успіху людство отримає інтелектуальний і технологічний прорив, який можна порівняти з початком межконітінентального мореплавання і відкриттям нових земель, виникненням авіації, а також початком ери польотів в навколоземний простір, – сказав в кінці презентації концепції створення місячної бази Генадій Осиновий.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають