9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Вересня, 2021

Фото: КБ “Південне” розробляє проект наукової бази на місяці

 • Під час зустрічі з америкакнським астронавтом Рендольфом Брезником у Дніпрі КБ “Південне” презентувало свое бачення промислово-дослідницької бази на Місяці.

  Представник КБ «Південне» Генадій Осиновий розповів про бачення фахівцями цього підприємства створення постійно діючої бази на Місяці. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на gorod.dp.uа.

  Так, за версією КБ «Південне», при створенні такої бази планується пройти 5 етапів: попередній, мінімальної конфігурації, розширення бази до її робочого об’єму, створення систем автономного життєвого самозабезпечення персоналу на Місяці і переходу до постійно діючого об’єкту на супутнику нашої планети.

  Попередній етап, за словами Генадія Осинового, вже проводиться фахівцями як самого КБ, так і його партнерами з інших країн. Ведеться картографування видимої поверхні Місяця для вибору місця розташування майбутньої бази. Паралельно в КБ «Південне» ведеться розробка важкої рекет-носія «Криптон» для цієї місячної програми, а також розгінного і посадкового місячних модулів, здатних на поверхню цієї планети доставити 4 космонавтів, місячної орбітальної станції, модулів для створення самої бази, енергетичної установки для харчування бази і так званого місячного «Ровера» – місяцеходу, на якому космонавти зможуть переміщатися по поверхні планети.

  На етапі створення мінімальної конфігурації бази планується провести 5 пусків важких ракет-носіїв «Криптон» для доставки на Місяць перших місячних модулів, перших екіпажів для початку монтажу бази. А також вивід на навколомісячну орбіту місячної орбітельної станції, як тимчасову перевалочну базу для інструментів і обладнання.

  На етапі розширеної конфігурації на місячну базу будуть доставлені та змонтовані командний і ремонтний модулі, енергетична установка харчування бази, а також доставлений місячний «Ровер».

  Під час створення на місячній базі систем автономного життєзабезпечення там повинні з’явитися додаткові житлові модулі та модуль життєзабезпечення, який буде виробляти кисень і регеніріровать воду, споживану космонавтами на базі.

  І нарешті під час завершального етапу – постійно діючої місячної бази – туди буде доставлятися вахтовим методом персонал, який займеться видобутком на цій планеті корисних копалин, в першу чергу, рідкоземельних металів, проведенням наукових експериментів і підготовкою інфраструктури для запусків космічних кораблів до інших планет Сонячної системи. Їх передбачається запускати з Місяця або навколомісячної орбіти, оскільки помітно нижче тяжіння, в порівнянні із земним, дозволить створювати для цих польотів менші за розмірами і більш економічні ракети-носії або розгінні блоки.

  Цей проект неминуче дасть потужний поштовх до розвитку технологій і нових систем космічних літальних апаратів, апаратури зв’язку, управління, автономного життєзабезпечення. Він дуже складний і дорогий. Тому вирішити його можна буде тільки спільними зусиллями фахівців і компаній з багатьох країн світу, а також фінансування робіт з нього також урядами найбільш розвинених країн. Але і випадку успіху людство отримає інтелектуальний і технологічний прорив, який можна порівняти з початком межконітінентального мореплавання і відкриттям нових земель, виникненням авіації, а також початком ери польотів в навколоземний простір, – сказав в кінці презентації концепції створення місячної бази Генадій Осиновий.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На Дніпрі почали тестувати шлюзування караванів з двох барж та буксира (фото)

  З ініціативи ДП "Укрводшлях" з 17 вересня 2021 року починаються тестові шлюзування караванів баржо-буксирних складів (2 баржі...

  Україна за підтримки США має намір побудувати завод з виробництва ядерного палива та п’ять блоків АЕС

  Презентований в США проєкт розвитку атомної енергетики на $9,6 мільярда включає будівництво двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (АЕС) і малих модульних реакторів,...

  Перші ракетні катери для українського флоту побудують у Шотландії

  Ракетні катери Fast Inshore Attack Craft (FIAC) для України почнуть будувати на суднобудівному заводі Babcock Rosyth у Шотландії.Про...

  Приватизацією заводу “Більшовик” зацікавились великі забудовники

  Аукціон із продажу АТ «Перший київський машинобудівний завод» призначено на кінець жовтня.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Главком.

  Нідерландська компанія відкрила на Львівщині новий завод з виробництва кормових добавок

  У п'ятницю, 17 вересня, нідерландська компанія De Heus разом з українським партнером Федором Шопським відкрила в селі Хильчиці Львівської області новий завод...

  У Київській області відкрили новозбудовану Академію спорту

  У Бучі Київської області відкрилася сучасна Академія спорту, споруджена за програмою «Велике будівництво». Про це повідомляє пресслужба Київської обласної...

  Компанія Onur перемогла у тендері на будівництво аеродрому в Дніпрі

  Новим підрядником будівництва аеродрому в аеропорту Дніпра обрана компанія Onur.Про це свідчить інформація в системі публічних торгів Prozorro,...

  У Кременчуці монтують новий бетонний завод для будівництва мосту через Дніпро

  У Кременчуці на Полтавщині відбувається монтаж бетонного заводу, матеріал з якого буде застосований під час будівництва переправи через Дніпро.

  Зараз читають

  У Вінниці виготовили вже п’ятий тролейбус VinLine (фото)

  Вінницькі транспортники виготовили п’ятий тролейбус VinLine на автономному ходу. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  Міноборони готує додаткове замовлення на три літаки Ан-178 до кінця року

  Міністерство оборони України вже в цьому році може додатково замовити ще три військово-транспортні літаки Ан-178.

  Уряд розблокував виробництво нових кормів для тварин в Україні

  Уряд розблокував процедуру державної реєстрації кормових добавок, що дозволяє розпочати виробництво нових кормів для тварин українським компаніям.

  На базі поромної переправи Орлівка-Ісакча створять річковий порт

  Інвестори та ініціатори запуску дунайської поромної переправи Орлівка-Ісакча мають намір в майбутньому перетворити поромний комплекс в річковий...