9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 11 Травня, 2021

Фото: КБ “Південне” розробляє проект наукової бази на місяці

 • Під час зустрічі з америкакнським астронавтом Рендольфом Брезником у Дніпрі КБ “Південне” презентувало свое бачення промислово-дослідницької бази на Місяці.

  Представник КБ «Південне» Генадій Осиновий розповів про бачення фахівцями цього підприємства створення постійно діючої бази на Місяці. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на gorod.dp.uа.

  Так, за версією КБ «Південне», при створенні такої бази планується пройти 5 етапів: попередній, мінімальної конфігурації, розширення бази до її робочого об’єму, створення систем автономного життєвого самозабезпечення персоналу на Місяці і переходу до постійно діючого об’єкту на супутнику нашої планети.

  Попередній етап, за словами Генадія Осинового, вже проводиться фахівцями як самого КБ, так і його партнерами з інших країн. Ведеться картографування видимої поверхні Місяця для вибору місця розташування майбутньої бази. Паралельно в КБ «Південне» ведеться розробка важкої рекет-носія «Криптон» для цієї місячної програми, а також розгінного і посадкового місячних модулів, здатних на поверхню цієї планети доставити 4 космонавтів, місячної орбітальної станції, модулів для створення самої бази, енергетичної установки для харчування бази і так званого місячного «Ровера» – місяцеходу, на якому космонавти зможуть переміщатися по поверхні планети.

  На етапі створення мінімальної конфігурації бази планується провести 5 пусків важких ракет-носіїв «Криптон» для доставки на Місяць перших місячних модулів, перших екіпажів для початку монтажу бази. А також вивід на навколомісячну орбіту місячної орбітельної станції, як тимчасову перевалочну базу для інструментів і обладнання.

  На етапі розширеної конфігурації на місячну базу будуть доставлені та змонтовані командний і ремонтний модулі, енергетична установка харчування бази, а також доставлений місячний «Ровер».

  Під час створення на місячній базі систем автономного життєзабезпечення там повинні з’явитися додаткові житлові модулі та модуль життєзабезпечення, який буде виробляти кисень і регеніріровать воду, споживану космонавтами на базі.

  І нарешті під час завершального етапу – постійно діючої місячної бази – туди буде доставлятися вахтовим методом персонал, який займеться видобутком на цій планеті корисних копалин, в першу чергу, рідкоземельних металів, проведенням наукових експериментів і підготовкою інфраструктури для запусків космічних кораблів до інших планет Сонячної системи. Їх передбачається запускати з Місяця або навколомісячної орбіти, оскільки помітно нижче тяжіння, в порівнянні із земним, дозволить створювати для цих польотів менші за розмірами і більш економічні ракети-носії або розгінні блоки.

  Цей проект неминуче дасть потужний поштовх до розвитку технологій і нових систем космічних літальних апаратів, апаратури зв’язку, управління, автономного життєзабезпечення. Він дуже складний і дорогий. Тому вирішити його можна буде тільки спільними зусиллями фахівців і компаній з багатьох країн світу, а також фінансування робіт з нього також урядами найбільш розвинених країн. Але і випадку успіху людство отримає інтелектуальний і технологічний прорив, який можна порівняти з початком межконітінентального мореплавання і відкриттям нових земель, виникненням авіації, а також початком ери польотів в навколоземний простір, – сказав в кінці презентації концепції створення місячної бази Генадій Осиновий.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

  Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.

  «Антонов» пропонує відновити проєкт військово-транспортного літака Ан-70

  Підняти в небо літак Ан-70 – унікальну у своєму класі машину, що має значний внутрішній та експортний потенціал, закликав в.о. генерального директора...

  У Києві планують масштабну реконструкцію станції метро “Нивки”

  У Києві на станції метро "Нивки" планують провести масштабну реконструкцію за програмою доступності. Ремонтувати її будуть за прикладом станції "Святошин".

  “Авіалінії Антонова” перевезли партію гірничодобувного обладнання з Туреччини до країн Африки

  Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" на літаках Ан-124 перевезла чотирнадцять одиниць гірничодобувного обладнання загальною вагою 216 тонн двома рейсами зі Стамбула (Туреччина) в Уаґадуґу...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В запорізькому аеропорту встановили систему безконтактного скринінгу температури пасажирів

  У Міжнародному аеропорту Запоріжжя встановили інтелектуальну відеосистему безконтактного температурного скринінгу і визначення наявності або відсутності масок на обличчях пасажирів.

  Збройні сили випробували вітчизняні імітатори повітряної цілі Flying Target-1 (відео)

  Уперше у Збройних Силах України здійснено успішне випробування імітатора низьколітаючої повітряної цілі Flying Target-1.Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням...

  Порт “Південний” з початку року обробив майже п’ять мільйонів тонн вантажів

  З початку 2021 року перевалка госстівідора морський торговельний порт "Південний" склала 4,695 мільйона тонн вантажів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Усі 52 дефібрилятори в київському метрополітені розмістять у пасажирських зонах

  Всі 52 дефібрилятори, закуплених для КП "Київський метрополітен", будуть розміщені в пасажирських зонах.Про...

  Укрзалізниця та Stadler підписали меморандум про локалізацію виробництва поїздів в Україні

  "Укрзалізниця" і Stadler CIS AG планують локалізувати в Україні виробництво пасажирського рухомого складу швейцарської компанії.

  Компанія “Лемтранс” інвестує $15 мільйонів в будівництво нового залізничного хабу на кордоні з Польщею

  Компанія "Лемтранс", найбільший приватний вагонний оператор України, інвестує близько 15 мільйонів доларів в залізничний логістичний хаб на...

  ДССТ побудує базу Військово-морських сил України в Бердянську

  Державна спеціальна служба транспорту України збудує військово-морську базу «Схід» Військово-морських сил ЗС України у Бердянську.