9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

До 2025 року Україна отримає розвідувальні супутники з роздільною здатністю до одного метра

Державне космічне агентство України вкотре оголосило свій план створити вітчизняне космічне угрупування, яке буде складатися з шести супутників.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Голова ДКАУ Володимир Тафтай в інтерв’ю виданню “Новое время” заявив, що Кабінет Міністрів України уже затвердив державну космічну програму на 2021−2025 роки. Очікується, що цю програму найближчим часом розгляне та затвердить Верховна Рада України.

Загалом, на цей період у Державному космічному агентстві розраховують на фінансування у розмірі 40 млрд гривень (близько $1,53 млрд за поточним курсом). При цьому лише 15 млрд гривень (близько $580 млн) з них передбачено отримати з державного бюджету.

Окрім іншого, за ці кошти передбачається розробка, створення та виведення на орбіту шести супутників спостереження. Відзначається, що деякі з них будуть мати набагато більш досконалі ТТХ, аніж “флагманський” космічний апарат “Січ-2-30”.

blank
Український супутник дистанційного зондування землі “Січ-2-1”

Для порівняння – перший супутник угрупування (“Січ-2-30”), який планують запустити 10 січня 2022 року, має просторове розділення своєї оптики на рівні 7 метрів. Найбільш сучасні українські космічні апарати, які планують запустити на орбіту до 2025 року, матимуть розділення в 0,5−1 метри.

Цього, наприклад, достатньо щоб розрізняти окремі одиниці ворожої техніки або невеликі групи солдатів, якщо такий супутник доведеться залучити до завдань розвідки.

blank

Водночас Володимир Тафтай зауважив, що оптичні супутники (як, наприклад, “Січ-2-30”) мають певні обмеження при спостереженні Землі, наприклад – неможливість отримання зображень у дні з хмарною погодою, яких в Україні буває до 96 на рік.

Для отримання даних в будь-яку погоду, Україні необхідно отримати власні супутники з радаром.

Створення подібного космічного апарату є набагато дорожчим за звичайний оптичний аналог.

blank
БПЛА «Сокіл-200» розробки КБ «ЛУЧ» Зображення розробника

Варто додати, що про певні труднощі, через велику хмарність в Україні, свого часу повідомляв й Генеральний конструктор-Генеральний директор КБ “ЛУЧ” Олег Коростельов, в розрізі певної проблематики використання розвідувальних можливостей оптичних комплексів БПЛА.

Для повноцінного використання безпілотних апаратів при несприятливих погодних умовах, зокрема, пропонувалось використовувати БПЛА з малогабаритним радаром з синтезуванням апертури (для розвідки) та безпілотні комплекси, що здатні завдавати удари керованим ракетним озброєнням з положення “під хмарами” (тобто з низької висоти).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають