9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

До 2022 року у Канаді почнуть будівництво космодрому для українських ракет – Уруський

Україна та Канада розв’язали усі бюрократичні питання, і вже наприкінці 2021 року в канадській провінції Нова Шотландія розпочнеться будівництво стартового комплексу для запусків космічних апаратів на українському ракетоносії “Циклон 4М”.

Про це повідомив віцепрем’єр – голова Мінстратегпрому Олег Уруський, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Він повідомив у Facebook, що у вівторок обговорив деталі реалізації цього проєкту з президентом та головним виконавчим директором канадської компанії Maritime Launch Services LTD Стівом Матьє, нагадавши, що в ньому також беруть участь українські підприємства “Конструкторське бюро “Південне” ім. Янгеля” та “Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. Макарова”.

За словами Уруського, Матьє повідомив, що вже існують попередні домовленості з компаніями з США щодо запуску їхніх супутників українською ракетою-носієм “Циклон-4М”, і перший запуск планується орієнтовно на кінець 2023 року.

blank
Макет ракети-носія Циклон-4М

Своєю чергою віцепрем’єр зазначив, що Мінстратегпром у межах своїх повноважень готовий сприяти підприємствам космічної галузі України в реалізації цього проєкту.

Уруський також зазначив, що реалізація окремих аспектів українсько-канадського проєкту “Циклон-4М” передбачена Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2021-2025 роки, ухвалення якої очікується найближчим часом у Верховній Раді. Зокрема, планується створення маршового двигуна РД-870 тягою 80 тс і його подальше використання як маршового для першого ступеня зазначеної ракети-носія.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають