9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Лютого, 2023

Державне космічне агенство має амбітні плани з виведення на орбіту семи розвідувальних супутників за чотири роки

Окрім довгоочікуваного виводу на орбіту до кінця цього року космічного апарату дистанційного зондування землі “Січ 2-30”, в Державному космічному агентстві України розраховують запустити в космос ще шість аналогічних за завданням супутників.

Про плани зі створення космічного супутникового угрупування в найближчі чотири роки повідомив в інтерв’ю телеканалу “Перший Діловий” голова ДКАУ Володимир Тафтай, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

За його словами, всі ці космічні апарати будуть призначені для дистанційного моніторингу земної поверхні (території України), насамперед у сфері оборони.

“Буде ще шість супутників (окрім “Січ 2-30″). Вони будуть орієнтовані на дистанційне зондування Землі. Інакше кажучи, фотографування поверхні Землі з космосу для цілей оборони та безпеки, економічної безпеки, використанню копалин та інших природних ресурсів, запобіганню або ранньому виявленню різних катастроф (пожеж, повені тощо)”, – відзначив Володимир Тафтай.

blank
Український супутник дистанційного зондування землі “Січ-2-1”

Амбітні плани зі створення орбітального угрупування прописані в проєкті нової “Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки”, яка незабаром повинна піти на розгляд та затвердження до відповідних державних органів влади.

Про які саме моделі космічних апаратів йде мова, повідомлено не було, однак в проєкті програми була інформація щодо створення космічної системи спостереження Землі середньої просторової розрізненості та угруповання космічних апаратів високої просторової розрізненості.

blank

Під перший пункт підпадає супутник типу “Січ 2-30” який має просторову розрізненість близько 8 метрів та охоплення (в одному кадрі) смуги у 46 км, чого недостатньо для виконання завдань розвідки, однак вистачить для оглядового моніторингу.

Найбільші ж кошти (909 млн грн проти 141 млн гривень по першому пункту) заплановані під створення угруповання КА високої просторової розрізненості на базі вітчизняного сканера.

blank

Ймовірно мова йде про супутники на кшталт “Січ-2М”, технічних характеристик яких має вистачити для виявлення принаймні окремих одиниць техніки або невеликих груп людей.

Водночас варто зауважити, що в новій космічній програмі декларується “відкритість” проєктів. Тобто розробкою та виготовленням подібних супутників можуть займатися не лише профільні державні підприємства (КБ “Південне”), а й приватні компанії в межах визначеного технічного завдання та фінансування.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають