9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Будівництво космодрому в Канаді під українську ракету “Циклон-4” розпочнуть вже у травні 2018 року

Канадська космічна компанія Maritime Launch Services планує 1 травня 2018 року розпочати будівництво першого космодрому Канади, котрий буде розташований у Новій Шотландії.

У рамках пошуку місця під космодром в Канаді нещодавно провели другу відкриту нараду в Кансо. Згідно з графіком розвідком місцевості передбачено передбачено проведення ще однієї наради в перші тижні 2018 року в Новій Шотландії.

Про це в інтерв’ю SpaceQ розповів Голова канадської космічної компанії Maritime Launch Services Стів Матьє, повідомляє Національний промисловий портал.

Проект будівництва космодрому має виключно комерційний характер та не фінансується канадським чи українським урядом.

Після публікації результатів екологічної експертизи компанія Maritime Launch Services отримає можливість взяти в оренду землю для початку будівництва космодрому.

Якщо все піде за планом, то ми розраховуємо взятися за роботу вже до першого травня, – повідомив Стів Матьє.

На даний час КБ “Південне” займається адаптацією ракети “Циклон-4М” під майбутній космодром. Циклон-4М буде гібридною ракетою. Мається на увазі не гібридне паливо, а «гібридність» її готових компонентів. Друга ступінь виготовляється за попереднім проектом Циклон-4М, який планувався  Україною та Бразилією. Вона вже готова, всі бачили її фотографії, їх вже навіть пару штук вироблено. Першу ступінь буде переведино на паливну пару газ і рідкий кисень. Це ракета середнього класу, загальний напрямок роботи було і так зрозуміло, тож компанія вирішила взяти перевірений двигун другого ступеня РН «Зеніт», який при приблизно на 60 запусках відпрацював успішно у всіх 100%. Цей двигун вмонтують у структуру Циклон-4М.

Виходить, що це швидше просто питання об’єднання різних частин. Деякі вже готові, і зараз «Південне» займається з’єднанням цих перевірених часом і досвідом компонентів в готову ракету, – додає Стів Матьє.

Наразі ракети не виготовляються. Є вже готові частини, що залишилися від попередньої програми, є нові частини, над якими працюють конструктори, але самі по собі ракети будуть збиратися після того як компанія пройде через всі процеси проектування, оцінки та інтеграції проекту.

Перший пуск ракети планується здійснити влітку 2020 року.

Зараз ми плануємо здійснити перший пуск влітку 2020 року. Очевидно, що це зажадає вкрай старанної роботи – ми відвели собі 18 місяців на будівництво, і ще 6 на випробування і введення в експлуатацію. Саме тому ми відштовхуємося від травня 2018 року, щоб встигнути до липня 2020, – повідомив Стів Матьє.

Також компанія Maritime Launch Services планує запустити комерційне корисне навантаження вже під час першого старту. Якщо подивитися на історію Циклон-2, Циклон-3 і Зеніту, то можна побачити, що під час перших пусків там використовували як тестове корисне навантаження, так і справжні супутники.

Я можу сказати, що у нас є потенційні замовники на цей перший запуск, – додав голова космічної компанії Maritime Launch Services.

У канадської компанії є мета вийти на 8 запусків ракето-носія протягом року, але все залежить від Південмашу.

У Південмашу є певний графік, згідно з яким вони зможуть постачати нам нові ракети приблизно кожні 29 днів. Так що ми могли б здійснювати 11 або 12 пусків на рік. З точки зору інвесторів навіть 8 пусків на рік – гарна кількість, а інтерес до проекту проявляють відразу кілька великих гравців. У довгостроковій перспективі ми можемо співпрацювати з ким завгодно, – повідомляє Стів Матьє.

Maritime Launch Services вже отримала попередню домовленість про сплату близько 400 мільйонів канадських доларів за рахунок майбутніх пускових послуг.

Можу сказати, що це трохи більше, ніж кілька клієнтів, деякі з яких планують три, чотири, і навіть більше місій. Є пара компаній, яких можна назвати дуже близькими до Канади. Вся решта – міжнародники, – доповнив Стів Матьє.

Вже зовсім скоро канадська космічна компанія Maritime Launch Services підпише останній контракт з КБ “Південне” і заводом Південмаш. Це точно такий же тип співпраці, який використовують українські компанії з Orbital ATK, чия перша ступінь ракети-носія Antares будується в Україні. Вона спроектована в «Південному», виготовляється «Південмашем», все працює по моделі «замовник-постачальник».

У 2017 році КБ “Південне” за проектом “Циклон-4” виконував наземні експериментальні відпрацювання вузлів, агрегатів і систем ракетоносія, а також виготовлення матеріальної частини першого льотного зразка.

Також у 2017 році КБ завершив випуск проектних матеріалів по розробці комплексу та проведено засідання науково-технічної ради конструкторського бюро і розпочато роботи з випуску ескізного проекту. У цьому році планується завершити ескізні проекти по комплексу та випуск конструкторської документації на ракету носій і початок наземного експериментального відпрацювання.

Будівництвом космодрому буде займатися найбільша будівна компанія в Атлантичній Канаді – Lindsay Construction.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають