9.5 C
Alba Iulia
Середа, 23 Червня, 2021

Будівництво космодрому в Канаді під українську ракету “Циклон-4” розпочнуть вже у травні 2018 року

 • Канадська космічна компанія Maritime Launch Services планує 1 травня 2018 року розпочати будівництво першого космодрому Канади, котрий буде розташований у Новій Шотландії.

  У рамках пошуку місця під космодром в Канаді нещодавно провели другу відкриту нараду в Кансо. Згідно з графіком розвідком місцевості передбачено передбачено проведення ще однієї наради в перші тижні 2018 року в Новій Шотландії.

  Про це в інтерв’ю SpaceQ розповів Голова канадської космічної компанії Maritime Launch Services Стів Матьє, повідомляє Національний промисловий портал.

  Проект будівництва космодрому має виключно комерційний характер та не фінансується канадським чи українським урядом.

  Після публікації результатів екологічної експертизи компанія Maritime Launch Services отримає можливість взяти в оренду землю для початку будівництва космодрому.

  Якщо все піде за планом, то ми розраховуємо взятися за роботу вже до першого травня, – повідомив Стів Матьє.

  На даний час КБ “Південне” займається адаптацією ракети “Циклон-4М” під майбутній космодром. Циклон-4М буде гібридною ракетою. Мається на увазі не гібридне паливо, а «гібридність» її готових компонентів. Друга ступінь виготовляється за попереднім проектом Циклон-4М, який планувався  Україною та Бразилією. Вона вже готова, всі бачили її фотографії, їх вже навіть пару штук вироблено. Першу ступінь буде переведино на паливну пару газ і рідкий кисень. Це ракета середнього класу, загальний напрямок роботи було і так зрозуміло, тож компанія вирішила взяти перевірений двигун другого ступеня РН «Зеніт», який при приблизно на 60 запусках відпрацював успішно у всіх 100%. Цей двигун вмонтують у структуру Циклон-4М.

  Виходить, що це швидше просто питання об’єднання різних частин. Деякі вже готові, і зараз «Південне» займається з’єднанням цих перевірених часом і досвідом компонентів в готову ракету, – додає Стів Матьє.

  Наразі ракети не виготовляються. Є вже готові частини, що залишилися від попередньої програми, є нові частини, над якими працюють конструктори, але самі по собі ракети будуть збиратися після того як компанія пройде через всі процеси проектування, оцінки та інтеграції проекту.

  Перший пуск ракети планується здійснити влітку 2020 року.

  Зараз ми плануємо здійснити перший пуск влітку 2020 року. Очевидно, що це зажадає вкрай старанної роботи – ми відвели собі 18 місяців на будівництво, і ще 6 на випробування і введення в експлуатацію. Саме тому ми відштовхуємося від травня 2018 року, щоб встигнути до липня 2020, – повідомив Стів Матьє.

  Також компанія Maritime Launch Services планує запустити комерційне корисне навантаження вже під час першого старту. Якщо подивитися на історію Циклон-2, Циклон-3 і Зеніту, то можна побачити, що під час перших пусків там використовували як тестове корисне навантаження, так і справжні супутники.

  Я можу сказати, що у нас є потенційні замовники на цей перший запуск, – додав голова космічної компанії Maritime Launch Services.

  У канадської компанії є мета вийти на 8 запусків ракето-носія протягом року, але все залежить від Південмашу.

  У Південмашу є певний графік, згідно з яким вони зможуть постачати нам нові ракети приблизно кожні 29 днів. Так що ми могли б здійснювати 11 або 12 пусків на рік. З точки зору інвесторів навіть 8 пусків на рік – гарна кількість, а інтерес до проекту проявляють відразу кілька великих гравців. У довгостроковій перспективі ми можемо співпрацювати з ким завгодно, – повідомляє Стів Матьє.

  Maritime Launch Services вже отримала попередню домовленість про сплату близько 400 мільйонів канадських доларів за рахунок майбутніх пускових послуг.

  Можу сказати, що це трохи більше, ніж кілька клієнтів, деякі з яких планують три, чотири, і навіть більше місій. Є пара компаній, яких можна назвати дуже близькими до Канади. Вся решта – міжнародники, – доповнив Стів Матьє.

  Вже зовсім скоро канадська космічна компанія Maritime Launch Services підпише останній контракт з КБ “Південне” і заводом Південмаш. Це точно такий же тип співпраці, який використовують українські компанії з Orbital ATK, чия перша ступінь ракети-носія Antares будується в Україні. Вона спроектована в «Південному», виготовляється «Південмашем», все працює по моделі «замовник-постачальник».

  У 2017 році КБ “Південне” за проектом “Циклон-4” виконував наземні експериментальні відпрацювання вузлів, агрегатів і систем ракетоносія, а також виготовлення матеріальної частини першого льотного зразка.

  Також у 2017 році КБ завершив випуск проектних матеріалів по розробці комплексу та проведено засідання науково-технічної ради конструкторського бюро і розпочато роботи з випуску ескізного проекту. У цьому році планується завершити ескізні проекти по комплексу та випуск конструкторської документації на ракету носій і початок наземного експериментального відпрацювання.

  Будівництвом космодрому буде займатися найбільша будівна компанія в Атлантичній Канаді – Lindsay Construction.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8%...

  Україна відзвітувала ООН про експорт озброєнь у 2020 році (список)

  На сайті Реєстру звичайних озброєнь ООН оприлюднено дані про експорт та імпорт озброєнь і військової техніки, який Україна здійснила у 2020 році.

  Найбільша равликова ферма в Україні скоротить виробництво втричі

  Через пандемію найбільша равликова ферма в України, що на Харківщині, скоротила обсяги продажів у десятки разів. Також значно впала ціни делікатесу.

  Турецький лоукостер Pegasus Airlines розпочав виконувати рейси до Херсона

  Авіакомпанія Pegasus Airlines виконала перший у своїй історії рейс в аеропорт Херсон. Авіаперевізник буде літати сюди зі стамбульського аеропорту Сабіха Гекчен.

  Stadler вибрав місце для запуску виробництва електропотягів в Україні

  Швейцарська компанія Stadler вибрала локацію для розгортання заводу з виробництва електропоїздів в Україні.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Державне космічне агенство має амбітні плани з виведення на орбіту семи розвідувальних супутників за чотири роки

  Окрім довгоочікуваного виводу на орбіту до кінця цього року космічного апарату дистанційного зондування землі "Січ 2-30", в Державному космічному агентстві України розраховують...

  КВБЗ готовий створити нові моделі електропотягів для регіональної пасажирської компанії

  Крюківський вагонобудівний завод за три роки готовий створити новий модельний ряд електропоїздів для приміської пасажирської залізничної компанії, яку пропонують запустити на умовах...

  Військово-морські сили України отримають два тральщики класу Sandown

  Військово-морські сили Збройних сил України отримають два тральщики-шукачі мін класу Sandown зі складу Королівського Військово-морського флоту Великої Британії.Передає Національний...

  Зараз читають

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  Державне космічне агенство має амбітні плани з виведення на орбіту семи розвідувальних супутників за чотири роки

  Окрім довгоочікуваного виводу на орбіту до кінця цього року космічного апарату дистанційного зондування землі "Січ 2-30", в...

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8%...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).